ابوالفضل ابوترابی

«رونق تولید» نسخه شفابخش ایستادگی در برابر تحریم‌هاست

ایسنا: یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: برای اینکه بتوانیم به تولیدی که زمینه صادرات غیرنفتی را فراهم می‌کند، دست یابیم باید موانع موجود بر سر راه تولید را کنار بزنیم.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ضرورت اهتمام تمام دستگاه‌ها برای تحقق «رونق تولید» به منظور مقابله با تحریم‌ها بیان کرد: نسخه شفابخشی که به ما کمک می‌کند تا در برابر تحریم‌ها بایستیم توجه به بخش تولید است. برای اینکه بتوانیم به تولید که زمینه صادرات غیرنفتی را نیز فراهم می‌کند، دست یابیم باید موانع موجود بر سر راه تولید را کنار بزنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: ایجاد رونق در بازار تولید نسخه شفابخشی است که به ما کمک می‌کند تحریم‌ها را خنثی کنیم. یکی از اقدامات هوشمندانه مقام معظم رهبری تعیین شعار برای سال جاری (رونق تولید) است که می‌تواند کمک به سزایی کند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس بیان کرد: بر اساس نظر کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس ۸۰ درصد موانع موجود بر سر راه تولیدکنندگان داخلی است. یکی از موانع عمده بر سر راه تولیدکنندگان، نظام بانکی است که باید اصلاح شود. همچنین باید به قوانین مربوط به مالیات توجه شود.

ابوترابی با بیان اینکه از سوی دیگر ما در سال ۹۷، ۳۲ بخشنامه متضاد داشتیم به طوری که تولید کنندگان کاملاً گیج شده بودند، تصریح کرد: سه عامل نظام بانکی، قوانین مالیاتی و اداری از جمله موانع موجود بر سر راه تولیدکنندگان است که باید مرتفع شوند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.