ابوالفضل ابوترابی

فشار قریب‌الوقوع احزاب آمریکا به ترامپ به‌خاطر افزایش بهای بنزین

خانه ملت:عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است از آنجایی که بنزین نبض آمریکا است، احزاب سیاسی این کشور مانع ادامه پیدا کردن وضعیت فعلی می‌شوند چرا که افزایش قیمت نفت جهانی تأثیر مستقیم روی افزایش قیمت بنزین در این کشور دارد.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به اتمام مهلت معافیت ۸ کشور خریدار نفت ایران از سوی آمریکا، گفت: این اقدام آمریکا باعث افزایش قیمت بشکه های نفت شد.

وی افزود: از سوی دیگر جمهوری اسلامی که منافع خود را در تأمین فروش نفت می داند اگر آن را در خطر ببیند، می تواند تنگه هرمز را که از آب های سرزمینی ایران محسوب می شود به روی نفتکش ها ببندد چرا که این تنگه یک دره آبی است که تمام در خاک جمهوری اسلامی قرار دارد.

ابوترابی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا ممانعت از خروج نفت از طریق تنگه هرمز به ضرر هند و چین نخواهد بود، عنوان کرد: اصلا مهم نیست نفت از این قسمت به سوی کدام کشورها می رود و این مسیر صرفا برای هند و چین نبوده و سایر کشورها و حتی کشورها اروپایی نیز بعضا از این مسیر نفت دریافت می کنند، کما اینکه صرفا یک توقف و ممانعت کوتاه در مسیر نفتکش ها نیز هزینه زیادی را به آنها متحمل می کند و قیمت نفت را افزایش می دهد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز با فاشیسم بین المللی به نام ترامپ روبرو هستیم که قواعد بین المللی را رعایت نمی کند، یادآور شد: ترامپ نظم جهانی را به هم ریخته لذا انتظار داریم کشورهای بزرگ دنیا همچون چین، هند، ژاپن، روسیه، ترکیه و حتی کشورهای اروپایی جلوی آمریکا بایستند.

ابوترابی ادامه داد: امروز شاهد کشورها به سمت اتحادی علیه بی نظمی ترامپ در جهان می روند و متحدان استراتژیک ما یعنی هند، چین، ترکیه، عراق و روسیه عنوان کرده اند که خرید نفت از ایران را ادامه می دهند و فقط محل و نوع پرداخت تغییر خواهد کرد و همچنان پشتیبان ما هستند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه در این بین کشورهایی همچون کره جنوبی و ژاپن سیاست متفاوتی داشته و همراهی لازم را با ایران ندارند، خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی مثل ایتالیا و یونان نیز از پیش از این دارای معافیت تحریمی نفت بودند اما خودشان طی یک سال گذشته اقدام به خرید نفت از ایران نکردند لذا نمی توان گفت آنها به خاطر اظهارات ترامپ منع خرید شده اند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.