ابوالفضل ابوترابی

برگزاری علنی محاکم قضایی، فساد را کاهش می دهد

برگزاری علنی محاکم قضایی، فساد را کاهش می دهد

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به اهمیت تحقق مولفه عدالت و مبارزه با فساد بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: برای مبارزه با علت عوامل بروز فساد، باید ریشه یابی خصوص صورت بگیرد تا به پیشگیری در حوزه فساد دست یابیم.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی مرجعی است که تاوان کم کاری مجموعه های مختلف را می دهد، ادامه داد: باید اذعان کرد ایجاد شفافیت حداکثری گام نخست برای جلوگیری از بروز فساد و تحقق عدالت محسوب می شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کشورهای مختلف دنیا از طریق مشارکت مردم با فساد مبارزه می شود از این رو می توان با امضاء های طلایی افراد به راحتی برخورد کرد، افزود: در این بین نباید فراموش کرد که اصلاح ساختارهای اداری و در واقع مکانیزه و الکترونیکی کردن امور فساد را کاهش می دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین برای تحقق عدالت و مبارزه جدی با فساد باید به سمت تمرکززدایی گام برداریم و امور استانها را به مرجع های محلی بسپاریم نه اینکه همه امور در پایتخت تصمیم گیری شود زیرا رانت ایجاد می کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین علنی برگزار کردن دادگاه ها و شفاف شدن مراحل رسیدگی به محاکم مفسدان خصوصا اخلال گران اقتصادی یکی از راهکارهایی است که موجب کاهش فساد خواهد شد.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.