ابوالفضل ابوترابی

دبیرخانه انتقال پایتخت در وزارت راه تشکیل می‌شود

دبیرخانه انتقال پایتخت در وزارت راه تشکیل می‌شود

فارس: ابوالفضل ابوترابی در خصوص نتیجه جلسات شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکز زدایی از تهران، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته قرار شد دبیرخانه انتقال پایتخت سیاسی اداری در وزارت راه و شهرسازی تشکیل شود.

وی با بیان اینکه برای مطالعه، امکان سنجی و برنامه ریزی انتقال پایتخت باید اقدامات لازم را انجام دهند، بیان کرد: ۵ گزینه برای پایتخت بعدی ایران مشخص شده ولی مکان یابی همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: بعد از مکان یابی، امکان سنجی و مطالعه، برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای انتقال پایتخت در دستور کار است و بر همین اساس و با اتخاذ راه‌کارهای مناسب در نظر گرفته شده انتقال پایتخت ریالی برای دولت هزینه نخواهد داشت.

ابوترابی با بیان اینکه برای انتقال پایتخت به ارائه لایحه از سوی دولت نیاز نداریم و در این زمینه قانون وجود دارد زیرا در سال ۹۴ قانونی در این زمینه تصویب شده است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: جلسات شورایعالی انتقال مرکز سیاسی اداری کشور و ساماندهی تهران با ریاست جهانگیری، ۵ وزیر و ۴ نماینده مجلس به انتخاب صحن، به علاوه ستاد کل نیروهای مسلح برگزار می‌‍شود.

انتقال پایتخت

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.