ابوالفضل ابوترابی

محدودیت اختیارات مسئولان و کاهش سرعت انجام وظایف

محدودیت اختیارات مسئولان و کاهش سرعت انجام وظایف

خانه ملت: ابوترابی با اشاره به ضرورت تمرکززدایی و افزایش اختیار استانها در امور مختلف، گفت: متاسفانه تمرکزگرایی مسئولان موجب شده تا منتخبان ملت نیز درگیری حواشی و مسائل خرد شوند تا جایی که وقتی مسائل حوزه های انتخابیه به دلیل بوروکراسی های اداری به نتیجه نمی رسد، نمایندگان بر خلاف رویه و وظیفه قانونی باید برای برطرف کردن آن درگیر شوند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گاهی مسئولان استانها بخاطر ظرفیت های پایین اختیاراتشان مجبور هستند دست روی دست بگذارند تا در مجموعه های کلان تر نسبت به مسائل حوزه کاری آنها تصمیمی اتخاذ شود، اظهار کرد: بنابراین وقتی آسیب شناسی صورت بگیرد می توان دریافت که اگر در برخی از حوزه شاهد افزایش اختیار مسئولان استانی باشیم حتما گره بیشتری از کار مردم باز می شود.

وی با بیان اینکه اگر تفویض اختیار به مسئولان محلی صورت بگیرد می توان بعد نظارتی بر امور را بیش از گذشته تقویت کرد، ادامه داد: در واقع مسئولان کشوری می توانند بر اساس اختیاراتی به به مسئولان محلی واگذار کرده اند، عملکرد افراد را نیز بررسی کنند و نسبت به آن از افراد پاسخ دریافت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به نظر می رسد باید از الگوهای مدیریتی موفق دنیا درس عبرت گرفت و محورهای خوب مدیریتی کلان دنیا را با بومی سازی در نحوه تصمیم گیری ها بکار بگیریم که تفویض اختیار مسئولان استانی یکی از آنها محسوب می شود.

  • بیشتر بخوانید؛

تفویض اختیار به مسئولان محلی و افزایش نظارت بر استانها امری ضروری است

توسعه دولت الکترونیک زمینه تمرکززدایی در کشور را فراهم می‌کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: در این راستا نمایندگان مردم در خانه ملت تلاش می کنند طرحی را با عنوان مدیریت جامع شهری فراهم کنند که بر اساس آن اختیارات مسئولان شهرستان ها مانند اعضای شوراها افزایش می یابد و تمرکززدایی به معنای واقعی و بر اساس ظرفیت های قانونی اساسی محقق می شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین در سال های آینده حتما شاهد افزایش اختیار مسئولان استانی و محلی خواهیم بود.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.