ابوالفضل ابوترابی

بدهی ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی

بدهی ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی دولت به تامین اجتماعی

ایلنا: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از مصوبات مجلس برای دریافت طلب سازمان تامین اجتماعی از دولت خبر داد و گفت: برای سال ۹۸ مقرر شد دولت مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از املاک و دارایی‌های خودش را بابت بدهی ۱۸۰ هزار میلیارد تومانی به سازمان تامین اجتماعی بپردازد. اما نگران این هستیم که مانند سال قبل که قرار بود ۵۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهد اما نداد، امسال نیز شاهد بدقولی دولت باشیم.

ابوالفضل ابوترابی با تاکید بر اینکه منافع کارگران با کارفرمایان گره خورده، گفت: هرگز نمی‌توانیم منفعت یک گروه را در نظر بگیریم و منافع گروه دیگر را قربانی کنیم. هدف ما در نظر گرفتن اشتغال و حفظ کار است.طبق قوانین جهانی کار، سازمان بین‌المللی کار (ilo) و قانون کار کشورمان، مثلث کارگر، کارفرما و دولت تعریف شده که هر کدام از این مثلث جدا بشود، کل مجموعه به هم می‌خورد.

وی با تاکید بر اینکه اگر دولت بدهی خودش را به تامین اجتماعی پرداخت کند، سازمان نیز می‌تواند خدمات بهتر و بیشتری به کارگران و بازنشستگان ارایه کند، گفت: در بودجه سال قبل از دولت خواستیم بدهی خودش را به تامین اجتماعی بدهد ولی دولت تنها ۲۰هزار میلیارد تومان آن را تسویه کرد. امسال هم امیدی به اجرای قانون از سوی دولت نداریم اما به هر حال مجلس با این مصوبات، حمایت خودش را از کارگران انجام می‌دهد.

ابوترابی با تاکید بر اینکه مجلس وضعیت کارگران را درک کرده و با تمام توان سعی می‌کند از کارگران حمایت کند، گفت: اگر به مصوبات مجلس در راستای حفظ منافع کارگران توجه داشته باشید، متوجه می‌شوید که حمایت از کارگران در دستور کار نمایندگان است اما وقتی دولت مصوبات مجلس را سلیقه‌ای اجرا می‌کند، نباید کارگران نسبت به مجلس کم لطفی کنند.

ابوالفضل ابوترابی

بدهی دولت به تامین اجتماعی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.