قیمت دلار، کاهشی خواهد بود

قیمت دلار ، کاهشی خواهد بود

خانه ملت: ابوترابی با اشاره به سقوط نرخ ارز در ماه های اخیر، گفت: با تغییر رئیس بانک مرکزی و حضور همتی در ریاست این بانک و محوریت موضوع استقلال بانک مرکزی ، شاهد اتفاقات مناسبی در حوزه پولی و ارزی کشور بوده ایم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس ادامه داد: استقلال بانک مرکزی از جمله نکات مهم و اثر گذار است، چرا که در دوران مدیریت سیف در بانک مرکزی، این موضوع مطرح شده که مبحث ۱۸ میلیارد دلار و وارد کردن سکه به بازار تکلیف دولت به بانک مرکزی بوده نه نظر کارشناسی رئیس بانک وقت.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه همتی استقلال بانک مرکزی را حفظ کرده است، بیان داشت: رئیس جدید بانک مرکزی تحت حرف ها و کارهای غیرکارشناسی نرفته است و تمام تمرکز خود را بر کنترل ریال گذاشته است، این در حالی است که در گذشته تمرکز بر کنترل دلار بود که این کار برای ما مقدور نبود.

وی گفت: با تغییر رویه در بانک مرکزی و شروع مبادلات ریالی، بحث کدهای بانکی و مسائل این چنینی که در توان مدیریت بود، شاهد بودیم که به اصطلاح داغی پول کاهش پیدا کرد.

ابوترابی در ادامه با بیان اینکه همتی در مجموع توانست از عهده کنترل بازار ارز برآید، درباره تغییر نرخ دلار از کانال ۱۱ هزار تومان به ۱۳ هزار تومان، بیان داشت: به هر حال جنگ اقتصادی در پیش داریم، در این جنگ پاتک و حمله وجود دارد و برخی وقت ها پیشرفت و عقب نشینی دارد، در این جنگ با کنترل ریال، دلار از ۱۹ هزار تومان به ۱۰ هزارتومان کاهش یافت.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس با اشاره به افزایش چند هزارتومانی اخیر قیمت دلار، اظهار داشت: افزایش های اخیر به دلیل درخواست ارز برای سفرهای خارجی است که با روند مدیریتی بانک مرکزی کاهش نرخ ارز ادامه خواهد داشت.

ابوالفضل ابوترابی

قیمت دلار ، کاهشی خواهد بود

ابوالفضل ابوترابی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.