برجام

اصفهان شمالی با جدایی شش شهرستان از استان

ابوالفضل ابوترابی، عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان گفته است طرح تشکیل استان اصفهان شمالی شامل جدا شدن شهرستان‌های خور و بیابانک، اردستان، کاشان، آران و بیدگل، نطنز و میمه از اصفهان است.

 ایسنا: ابوترابی تاکید کرده نتیجه تقسیم استان خراسان به سه بخش شمالی، رضوی و جنوبی پیشرفت و توازن منطقه‌ای بوده است و می توان از این تجربه برای استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و اصفهان هم استفاده کرد.

آقای ابوترابی تاکید کرده بزرگترین منفعت این اتفاق برای مردم است چون با کوچک‌تر شدن استان، استاندار می‌تواند به امورات بپردازد ضمن این که اعتبارات بودجه از پایتخت تقسیم می‌شود.

به گفته این نماینده مجلس «شورای نگهبان با این طرح مخالفت می‌کند» زیرا تقسیم شدن استان مغایر با اصل ۷۵ قانون اساسی است و بار مالی دارد.

طرح تشکیل استان اصفهان شمالی اخیراً در مجلس اعلام وصول شده است.

پایگاه خبری نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون

اصفهان شمالی تشکیل خواهد شد

ابوالفضل ابوترابی

1 پاسخ
 1. مهران
  مهران گفته:

  جناب ابوترابی، کجای تجزیه استان که یکی از معایبش بزرگتر شدن این دولت فربه و ناکارا (به صورت کلی) است و جنابعالی هم به شدت به دنبال استیضاح وزرای دولت فعلی هستید، به نفع مردم است؟! همینطور افزایش  گرانی و تورم
  سرسام آور؟!
  چرا به جای این کار به دنبال وظیفه اصلی خود در این مورد یعنی اصلاح
  مدیریت کشور (بدون اغراض سیاسی خود) نمی روید؟!
  کاشان که حتی آب خود را هم از زاینده رود بحران زده دارد تأمین می کند و کل جمعیت آن به همراه شهرهایی که به آن چشم طمع دارد به ۷۰۰ هزار نفر هم نمی رسد (با توجه به حذف نایین و خور و بیابانک به علت فاصله بیشترشان به کاشان نسبت به اصفهان!)؟!
  ضمناً در متن خود این طرح هم نامی از میمه نیامده که شما آن را هم اضافه کرده اید!
  آقای قانونگذار! مگر در تبصره ۱ ماده ۹ قانون تقسیمات کشوری تصریح نشده استان جدید علاوه بر وجود «ضرورت» (که این طرح کاملاً فاقد آن و بسیار هم زیان آور است)، باید دارای جمعیت حداقل یک میلیون نفر باشد؟!
  هدف شما از حمایت از این طرح «غیر قانونی»چیست؟!

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.