ابوالفضل ابوترابی

سرمایه‎ بانک‎های نظامی به چرخه تولید کشور تزریق می‎شوند

خبرگزاری دفاع مقدس: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح گفت: با تصویب این طرح سرمایه‎ بانک‎های نظامی به چرخه تولید کشور تزریق خواهد شد.

«ابوالفضل ابوترابی» نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی دفاع‎پرس، با اشاره به تصویب طرح ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح اظهار داشت: مجلس با توجه به افزایش تاسیس بانک‌های مختلف و به علت عدم نظارت دقیق بانک مرکزی بر اقدامات آنها، تصمیمی مبنی بر ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح گرفت که اقدامی موثر و کارآمد است.

این نماینده خانه ملت گفت: امروزه شاهدیم در دنیای مدرن فعالیت‌ و حضور بانک‌ها الکترونیکی شده، اما در کشور ما بانک‌ها قارچ‌گونه در بهترین نقاط شهر در حال تاسیس هستند که علاوه بر ناکارآمدی، هزینه‌های گزافی اعم از اجاره ساختمان و امثالهم را در پی دارد.

ابوترابی با بیان اینکه بانک‌ها به جای اینکه با پول و سرمایه مردم به فعالیت اقتصادی بپردازند و فواید این اقدام را در جهت بهبود وضعیت اقتصادی کشور صرف کنند، در حال تاسیس شعب متعدد هستند، گفت: در حال حاضر ما بهترین ساختمان‎ها در شهرها و روستاهای کشور را به احداث بانک‌ها اختصاص دادیم، در صورتی که این هزینه‌ها باید در چرخه تولید و پویایی اقتصادی در جریان باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس طرح ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح را از مطالبات مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: یکی از دستورات مهم رهبر معظم انقلاب ادغام بانک‎های نیروهای مسلح بود، چراکه اگر بانک‎های وابسته به نیروهای مسلح همچون موسسات مالی و اعتباری دچار ورشکستگی شوند، نارضایتی مردم را در پی خواهد داشت که این امر زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.

این نماینده مجلس تصریح کرد: با تصویب طرح ادغام بانک‎های وابسته به نیروهای مسلح قرار بر این شده که ساختمان‎های تحت اختیار این نیرو که تاکنون بانک بوده فروخته و سرمایه‎های حاصل از این اقدام به چرخه تولید تزریق شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.