تبدیل ۴۰سال تهدید به فرصت

ایسنا:ابوالفضل ابوترابی با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری در خصوص ورود انقلاب به دهه پنجم، بیان کرد: امنیت پایدار ۴۰ ساله در منطقه‌ای ناامن یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است. علی‌رغم حسادت کشورهایی نظیر عربستان سعودی، آمریکا و اسرائیل و هزینه دلارهای آنها برای ایجاد ناامنی در کشورمان، امروز جمهوری اسلامی ایران از ثبات و امنیتی پایدار برخوردار است.

وی در ادامه اظهار کرد: این امنیت پایدار حسادت خیلی از کشورها را برانگیخته است و به اقداماتی علیه ما دست زده‌اند. در طول این سال‌ها دشمن قصد داشته ابرقدرت نظامی بودن را که یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب است از ما بگیرند اما موفق نشده است.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما توانستیم جنگ را که یک تهدید بزرگ برای کشور بود به فرصت تبدیل کنیم. قدرت نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران امروز به کسی جرأت حمله به ما را نمی‌دهد و هر کس قصد این کار را داشته باشد در اصل به خودکشی دست زده است.

وی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر در کنار قدرت امنیتی جمهوری اسلامی ایران از قدرت سیاسی ویژه‌ای برخوردار است. ما شاهد بودیم که ۱۲ سال جمهوری اسلامی در یک طرف میز مذاکره و پنج قدرت جهان در طرف دیگر میز مذاکره بودند. جمهوری اسلامی ایران امروز در کنار ثبات امنیتی از قدرت سیاسی بالایی برخوردار است که ابرقدرت‌ها به دنبال مذاکره با ما هستند.

ابوترابی در ادامه اظهار کرد: اما نقطه‌ضعف ما اقتصاد است. تا حالا مدیران جهادی در کشور یک حرکت اقتصادی رو به جلو انجام نداده‌اند. در دهه پنجم انقلاب ما باید به یک ابرقدرت نظامی تبدیل شویم که این امر شدنی است.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در این بیانیه تاکید بر بکارگیری جوانان داشتند. من اعتقادم بر این است که تنها نسخه شفابخش برای برون رفت از جنگ اقتصادی استفاده از ظرفیت جوانان پرکار و متخصص است که در همه جناح‌ها حضور دارند.

 

1 پاسخ
  1. عباس
    عباس گفته:

    اقای ابوترابی سربازی اختیاری کی اجرا میشه؟؟ما معطل این قانون هستیم تو ٣٠ سالگی.که بیکارم و ازدواج نکردم و …. پس کی نیتونیم به فکر زندگی کردن هم باشیم؟؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.