ابوالفضل ابوترابی

ظرفیت مناسب تهاتر برای تجارت

آریا نیوز: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به تهاتر گفت: بانک هایی که در زمینه تهاتر فعالیت می کنند، در دنیا بسیار موفق بوده اند. ترکیه با تهاتر و بدون اینکه پولی استفاده کند، تجارت موفقی داشته است و مشکلات خود را حل می کند. اخیرا روسیه نیز به موضوع تهاتر ورود پیدا کرده است و توانسته است این کار را انجام دهد.
وی اشاره کرد: در بودجه برنامه سال ۹۷ و در تبصره پنجم، در داخل کشور موضوع تهاتر را به مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان آورده بودیم و در داخل اعمال کردیم و تجربه خوبی هم بود. از سال ۹۰ به این سمت، تجار بدون اینکه قانونی در این زمینه وجود داشته باشد، به لحاظ مشکلات تحریم و به واسطه صرافی ها، شروع به تهاتر کردند.
عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس بیان کرد: بیشترین صادرات در حال حاضر پتروشیمی و فولاد است که مبالغ خیلی از آنها به داخل کشور نمی آید و پول آن در خارج از کشور باقی می ماند و به همین جهت تهاتر، یک ظرفیت مناسب برای تجارت با کشورهای دیگر است که البته این مهم نیازمند تسهیل گری توسط دولت ها است.

1 پاسخ
  1. مهراد
    مهراد گفته:

    سلام.پس تکلیف سربازی اختیاری چه شد؟اقای ابوترابی تو رو خدا زود تر تصویبش کنید.ما تو سن ٣٠ سالگی تا حالا به سیستم برده داری نه گفتیم و باز هم نمیریم.یه فکری بکنید به حال ما جوون ها چه گناهی کردیم.کشور هایی که سربازی دارن بعدش تا اخر عمو تامین مالی وبیمه و … میشوند.ما هیچ اینده ای نداریم که ٢ سالش هم تباه کنیم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.