ابوالفضل ابوترابی

دولت فرانسه بر هیچ یک از اصول دموکراسی و حقوق بشری پایبند نیست

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ادامه اعتراضات خیابانی و خیزش جلیقه زردها در فرانسه،گفت:متاسفانه شاهد هستیم که دولت فرانسه موارد حقوق بشری در مورد خواسته های مردم ،اصول دموکراسی و خواسته های جلیقه زردها را رعایت نمی کند.

عضوفراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بیان داشت:فرانسه مدعی مهد دموکراسی و آزادی اعتراضات مردمی است، اما در هفته‌های اخیر برخورد دولت فرانسه با اعتراضات نسبتی با این شعار نداشته است.

نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای حوزه مدیترانه بویژه فرانسه حامی نظام سرمایه داری هستند،مطرح کرد:اعتراضات در این کشور اگرچه در ابتدا با مخالفت با افزایش مالیات سوخت شروع شد ولی با گسترش دامنه اعتراضات مشخص شد مطالبه مردم به بالا بودن هزینه عمومی و مشکلات معیشتی است.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد:پلیس فرانسه با اجازه دادستانی این کشور از برخی تسلیحات که  برای مقابله با اعتراضات مردمی و درگیری‌های شهری طراحی شده‌اند،استفاده می کند که باعث از بین رفتن اعضای بدن،از جمله باعث نابینا شدن برخی از معترضین شده است.

وی با بیان اینکه فرانسه مدعی مهد دموکراسی و حقوق بشر است،مطرح کرد: متاسفانه دولت فرانسه هیچکدام از  مسائل حقوق بشر و خواسته های حقوقی جلیقه زردها و مواردی که طبق قواعد حقوق بشر قواعد بین‌المللی است، را رعایت نکرده است. آنها خواسته های به حقی دارند و خواهان برقراری عدالت هستند و همچنین برای مبارزه با نظام سرمایه داری به پا خاسته اند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور اضافه کرد: باید در کشور ما هم قوانینی وضع کنیم که  خواسته قشر مستضعف را دریابد؛کشورهای جهان از جمله کشور ما باید به مستضعفین بیشتر توجه کنند.

ابوترابی در پایان خاطر نشان ساخت: به عنوان رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی،از دولت فرانسه می خواهم که به دموکراسی عمل کرده و با مردم با خشونت برخورد نکند. حقوق مردم را که  خواسته های به حقی هستند را کاملا اجابت کرده و با رافت و با رعایت مسائل حقوق بشری با آنها برخورد کند.

1 پاسخ
  1. #مجلس مقتدر
    #مجلس مقتدر گفته:

    آقای ابوترابی چگونه میشود تک پسر بعد از فوت پدر ک تنها نگهدارنده مادرِ فاقدِ سرپرست هست با قانون جدید و در اوجِ بی رحمی درصورتِ وجودِ غیبت کفالت مادر شامل حالش نمیشود؟؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.