ابوالفضل ابوترابی

ضعف گمرک و گوشت نجومی

دفاع پرس: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم، اظهار داشت: با توجه به اینکه مسوولان و دولتمردان می‎دانند عمده مردم توانایی خرید کالاهای اساسی و مایحتاج مهم زندگی را ندارند، اما تلاش جدی برای کاهش دغدغه‌های قشر ضعیف جامعه انجام نمی‌شود.

این نماینده خانه ملت با اشاره به افزایش قیمت در بازار محصولات پروتئینی از قبیل مرغ، تخم‎مرغ و گوشت قرمز افزود: طبق گفته مسوولان و کارشناسان هیچ مشکلی در تولید و تامین اقلام مذکور در کشور وجود ندارد، اما چرا باید شاهد افزایش قیمت‌های نجومی در بازار گوشت قرمز باشیم؟!

وی تصریح کرد: علت اصلی افزایش قیمت‎ها عدم برنامه‌ریزی و ضعف مدیریتی برخی مسوولان به خصوص در گمرک کشور است؛ چراکه قاچاق کالا تیشه به ریشه اقتصاد و وضعیت معیشتی مردم زده است.

ابوترابی با بیان اینکه عمده قاچاق از مبادی رسمی کشور صورت می‌گیرد، گفت: با وجود اینکه دام زنده از مبادی رسمی به کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق می‌شود، چگونه ممکن است این موضوع از نظر مسوولان مغفول مانده باشد؟ اگر در مبارزه با قاچاق اراده‎ای جدی وجود داشت، مردم با مشکلات گسترده اقتصادی و معیشتی مواجه نبودند.

این نماینده مجلس با توجه به کاهش قدرت خرید مردم به تلاش فارغ از شعار مسوولان برای کاهش مشکلات معیشتی ملت تاکید کرد و گفت: متاسفانه کم‎توجهی برخی مسوولان به امور مردم، اعتماد مردم به آنها را به شدت کاهش داده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.