آرای مجمع تشخیص، شفاف شود/فریب روحانی در برجام

صاحب نیوز:ابوترابی درباره پالرمو بیان کرد: نزدیک به ۱۲ سال است که پیوستن به پالرمو در مجلس تصویب نشد و اخیراً با فشار رئیس جمهور و برخی افراد در مجلس به تصویب رسید.

ابوالفضل ابوترابی ادامه داد: ماده دوم پالرمو به تعریف تروریسم پرداخته که مناقشه از همین ماده شروع می شود؛ آن هایی که پالرمو به عنوان تروریسم شناخته را ما به عنوان محورهای آزادی بخش می دانیم ولی آن ها تعریف خاص خودشان را دارند که با ما متفاوت است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ماده ۱۹ کنوانسیون وین اجبار می کند که شرط و تعریف کشورهای در صورت اعتراض باطل می شود و آن که بین المللی است باید اعمال شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ‌ما نباید با دست خودمان طناب دار گردن خودمان انداخته و خودمان را به چاه بیندازیم؛ ما به هیچ عنوان با کنوانسیون های بین المللی نمی توانیم برای مردم گشایش اقتصادی ایجاد کنیم.

ابوترابی معتقد بود: حدود ۸۰ درصد مشکلات ما داخلی است و باید اصلاح قوانین بانکی و اداری و مالیاتی را در دستور کار قرار بدهیم و مردم را سر کار نگذاریم.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس درباره برجام گفت: در برجام مردم را سر کار گذاشتند، برخی مردم را اغوا کرده و به تعریف و تمجید پرداختند و مردم را منتظر گذاشتند، پس از آن دیدیم که یک رکود بی سابقه در کشور به وجود آمد.

ابوترابی افزود: علاوه بر ناامیدی هایی که فضای مسموم مجازی ترویج می دهد، امیدهای واهی رئیس جمهور به مردم در قضیه برجام هم یک ناامیدی دیگری شد؛ این ماجرا در واقع یک جنگ روانی پیچیده ای بود که دشمن آقای روحانی را فریب داد و امروز هم پالرمو یکی از همان برجام های کوچک است.

این نماینده مجلس با بیان این که مقام معظم رهبری در جلسه درس خارج خودشان به طور شفاف فرمودند به غیر از مسائل امنیتی، همه چیز باید برای مردم شفاف شود، ابراز کرد: رای مجمع هم شامل همین موضوع است و ما انتطار داریم که آراء و مذاکرات شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم به طور علنی اعلام شود؛ چرا که آراء این شورا و مجمع در واقع ادامه آرای مجلس است.

وی در پایان اعلام داشت: در رابطه با مجلس هم باید قانون اصلاح شود و کلیه آرای نمایندگان به طور شفاف اعلام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.