ابوالفضل ابوترابی

شکاف بین مردم و نمایندگان در انتخابات استانی

خبرگزاری فارس: ابوالفضل ابوترابی درباره استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های ما در کشور هنوز برای اجرای این موضوع آماده نیست و بهتر است به جای این کار پارلمان های محلی یعنی شوراهای محل شهر و روستاها را تقویت کنیم.

وی افزود: متاسفانه پل ارتباطی و گسست اجتماعی بین محل‌ها و حوزه‌های انتخابیه با پایتخت به این دلیل که نظام اداری کشورمان اشتباه است ایراد دارد چرا که تمرکز گرایی در کشورمان ما بسیار زیاد و همگی چیز در تهران متمرکز شده است.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمرکزگرایی در تهران توانسته مشکلاتی را ایجاد کند و پل ارتباطی تمامی ارتباطات بین شهرستان و تهران، نمایندگان مجلس هستند و لذا نباید این حداقل پل های ارتباطی را از مردم بگیریم .

وی اظهار داشت: بهتر است امورات جامعه شهری و روستایی را به پارلمان‌های محلی بسپاریم و در این زمینه دهیاران و شهرداران را آموزش‌ بیشتر دهیم و پس از آن که زیرساخت‌های لازم برای استانی شدن انتخابات فراهم شد به آن فکر کنیم که این امر تقدم و تاخری دارد.

ابوترابی خاطرنشان کرد: با اجرای استانی شدن انتخاباتی بدون آنکه اسمی بیاوریم کارها و رای‌ها لیستی شده و رای دهی و رای گیری از مردم در حوزه‌های انتخابیه به صورت لیستی خواهد بود ضمن اینکه نقش جریانات و گروه های سیاسی در انتخابات پررنگ‌تر خواهد شد که می تواند آسیب زا باشد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: با طرح استانی شدن انتخابات بدوناینکه اسم حزبی شدن را بیاوریم این موضوع عملا در اجرا بوجود خواهد آمد ضمن اینکه چون زیرساخت‌های اداری ما در کشور اشتباه و ایراد و مشکلات خاص خود را دارد بهتر است در ابتدا به سراغ اصلاح زیر ساختها برویم.

1 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  با سلام و احترام نماینده عزیز و دلسوز.یک پیشنهادی داشتم در مورد بازنگری {قانون معافیت پدر}
  امروزه بی تردید نسبت به گذشته،تعداد افراد بیمار و بیماری ها و در نتیجه طول عمر افراد کاهش یافته. حتی پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله در مورد خصوصیات اخر الزمان فرمودند: آن وقت، همان وقت کم شدن عمرها و کوتاه شدن روزها می باشد.

  اما قانون معافیت کفالت پدر در اقدامی عجیب طی ۱۰ سال گذشته به ۷۰ سال افزایش یافته است.
  حتی قانون مذکور برای افرادی که مادرشان در قید حیات نیست و پدر سالخورده و تنهاست هیچ ارفاقی در نظر نگرفته است.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.