ابوالفضل ابوترابی

سکوت مدعیان حقوق بشر در قبال دستگیری خبرنگار پرس تی وی

خبرگزاری خانه ملت:عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: اگر دستگیری یک خبرنگار خارجی آن هم طبق قوانین در کشوری مثل ایران اتفاق بیفتد؛ صدای رسانه ها و مسئولان کشورهای غربی گوش فلک را کر می کنند اما در رابطه با خبرنگار پرس تی وی سکوت مطلق اختیار کرده اند.

ابوالفضل ابوترابی گفت:کشورهای اروپایی و آمریکا سیاست همسویی دارند و فقط به آن چیزی که برای خودشان سودمند است؛ می پردازند.

وی به دفاع از حقوق بشر و یک بام و دو هوای کشورهای غربی اشاره و تصریح کرد: کشورهای غربی  فقط ادعای دفاع از حقوق بشر را دارند؛ اگر توجه کنید گروه های تکفیری مثل داعشی ها با گاز کلر به مردم شهر ادلب در سوریه حمله کردند اما صدایی از هیچ یک از این کشورهای ادعا کننده غربی بلند نشد.

 عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: در بحث تحریم های دارویی بخصوص برای مردم یمن و همچنین کشور ایران تمام توان خود را به کار می گیرند و از همه مهم تر کودکانی که در یمن مظلومانه کشته می شوند و همچنان این کشورها سکوت کرده اند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون به دستگیری خبرنگار پرس تی وی اشاره کرد و گفت: خبرنگار پرس تی وی را دستگیر می کنند وجالب تر از آن که حتی اجازه داشتن وکیل را هم به او نمی دهند و البته قوانین داخلی آمریکا را هم در مورد ایشان اعمال نکردند و شاهد این هستیم که هیچ عکس العملی از سوی مدعیان حقوق بشر دیده نمی شود.

ابوترابی ادامه داد: این وضعیت دوگانه نشانگر این است که امروزه بحث حقوق بشر ابزاری برای سیاست دوگانه دشمن شده است که هر زمانی بخواهد از آن بهره مند شود.

وی به کنفرانس ضد ایرانی که قرار است ماه آینده به میزبانی لهستان برگزار شود، اشاره و اظهار کرد:در جنگ جهانی دوم کشور ما خدمات زیادی به لهستانی ها دادند اما متاسفانه امروزه شاهد مهیا کردن یک کنفرانس ضد ایرانی در این کشور هستیم که هدف اصلی آن حمایت از تروریسم است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ۴۰ سال اخیر بیش از ۱۷ هزار قربانی تروریسم داشتیم و یکی از کشورهایی هستیم که بیشترین قربانی تروریسم را داریم.

ابوترابی با انتقاد از رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان در رابطه با کم کاری های اخیر وزارت امور خارجه تصریح کرد: انتظار می رفت در بحث کنفرانس ضد ایرانی  و همچنین در حمایت از جلیقه زردهای فرانسوی وزارت امور خارجه اقدامات قاطعانه ای انجام دهد؛که از این کوتاهی نیز به شدت انتقاد داریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.