ابوالفضل ابوترابی

تعیین تکلیف خانه های خالی

خبرگزاری خانه ملت:عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: برای شناسایی اراضی رها شده در داخل شهرها نیز مکانیزم های خوبی اندیشیده شده که در طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن این مسائل دیده می شود.
ابوالفضل ابوترابی گفت: به نظر من پیش از رسیدگی به اراضی رها شده در شهرها، باید پرونده خانه های خالی بسته شود. در سال ۹۴ قانون شناسایی خانه های خالی به تصویب رسید اما متأسفانه از سوی وزیر وقت راه و شهرسازی اجرایی نشد. حالا امیدواریم که این قانون در دوره کنونی توسط وزارت راه و شهرسازی عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خانه خالی در کشور وجود دارد، همچنین سامانه قبوض آب، برق و گاز و شهرداری مناطق، شهرها و روستاها می توانند در شناسایی خانه های خالی کمک کنند.

ابوترابی ادامه داد: به نظر من شناسایی خانه های خالی  در اولویت بالاتری نسبت به شناسایی اراضی رها شده قرار دارد و دولت باید در گام نخست مسئله خانه های خالی را حل و فصل کند.

وی ادامه داد: امروز اراضی بسیاری در کلانشهرها به ویژه پایتخت رها شده و ارزش افزوده این اراضی هر ماه و هر سال افزایش می یابد، اما هیچ سیستم نظارتی برای اخذ مالیات از این اراضی وجود ندارد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: به نظر من همزمان با اخذ سیاست های مالیاتی، باید زمینه ای فراهم شود تا سرمایه های در گردش به سمت حمایت از تولید سوق داده شود، تا مردم برای حفظ ارزش پولی خود مجبور به سرمایه گذاری در بخش مسکن نباشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.