انگلیسی ها، قوانین ما را مطالعه کنند

خبرگزاری خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به موضوع اتهام نازنین زاغری و اظهارات وزیرخارجه انگلستان در این موضوع، گفت: طبق قانون آیین دادرسی کیفری که قوانین ما در داخل کشور است ؛هر ایرانی که تابعیت ایرانی داشته باشد و در هر نقطه دنیا جرمی مرتکب شده باشد؛قابل مجازات در داخل کشور است.

وی افزود:از آنجا که خانم زاغری تابعیت ایران را دارد؛طبیعتا قابل مجازات و پیگیری در داخل ایران است .حالا این را فرض بر این بگیریم که در دیگر کشور دنیا این اتفاق افتاده باشد اگر شخصی الان که تابعیت ایرانی نداشته باشد؛ولی داخل کشور ما یا هر نقطه از دنیا علیه کشور ما جرمی را مرتکب شود،بازهم قابل مجازات در داخل کشور است.

عضوفراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از هر جهت که به محکومیت خانم زاغری نگاه کنیم،صلاحیت آن در محاکم جمهوری اسلامی ایران است ،تاکید کرد:طبق قانون، قوه قضاییه وی را محکوم کرده  است؛لذا سخنگوی وزارت خارجه انگلستان و یا هر شخص دیگری حق دخالت در امور داخلی ما را ندارد.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به موضوع واکنش سخنگوی وزارت خارجه در این موضوع  اظهار داشت:متاسفانه انگلیس همیشه از گروه‌های تروریستی حمایت کرده‌ است، حمایت‌های دولت انگلیس از گروه‌های تروریستی و کشورهای متجاوز  فجایع انسانی و بحران‌هایی را برای ملت های خاورمیانه بوجود آورده است.

نماینده مردم نجف آباد،تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقامات انگلستان اگر قوانین ما را بلد نیستند؛آن را مطالعه کرده اظهارنظر بیجا نکنند،تاکید کرد:همیشه استعمار پیر یا روباه پیر درامور داخلی ما دخالت که داشته است، وقتی به فتنه ۸۸ نگاه کنید، می بینید که حدود ۲۰۰ نفر  از کارمندهای سفارتخانه انگلستان مستقیم و غیرمستقیم اعم از کارمندهای محلی و غیره دخالت در امور داخلی ما را داشتند.

ابوترابی با اشاره به فرقه شیرازی ها در لندن،تصریح کرد:متاسفانه بریتانیا به یک شیعه انگلیسی تحت عنوان شیرازی در لندن  فضای رسانه  ای و شبکه ماهواره ای داده اند و حتی خود بی بی سی در امور داخلی ما دخالت کرده ،تفرقه می اندازد و فتنه ایجاد می کند.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه  انگلستان باید بداند که دوران این رفتارها به سر آمده است و ما با آنها برخورد می‌کنیم،مطرح کرد:البته بازهم تأکید می‌کنیم هرکسی با هر سمتی در امور داخلی ایران دخالت کند و یا جاسوسی یا فتنه انگیزی کند؛طبیعتاً وظیفه قوه قضاییه محکومیت وی است و آن را محکوم می‌کند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.