ابوالفضل ابوترابی

توقف تقسیمات کشوری به بهانه ارایه لایحه جامع

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی  با اشاره به تذکرات بسیار نمایندگان درباره تقسیمات کشوری، گفت: دولت اجرای تقسیمات کشوری را متوقف کرده است و در توضیح اقدام خود اذعان دارد که به دنبال ارایه لایحه جامع تقسیمات کشوری به مجلس شورای اسلامی است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: توقف اجرای تقسیمات کشوری خلاف قانون است، این قانون برخلاف اظهارات و دلایل دولت بدون نقص و خلاء است، در هر حال دولت با وجود تهیه و ارایه لایحه نمی‌تواند اجرای قانون فعلی را متوقف کند.

وی افزود: دولت از ۶ سال گذشته در مورد تهیه و ارایه لایحه جامع تقسیمات کشوری صحبت می‌کند اما این لایحه هنوز به مجلس شورای اسلامی نرسیده است. به همین دلیل بارها موضوع را با وزیر کشور و معاونان وی در میان گذاشتیم.

ابوترابی با بیان اینکه اجرای تقسیمات کشوری از مطالبات به حق و جدی بسیاری از مردم است، یادآور شد: با ارتقاء روستاها به شهر و بخشداری‌ها به شهرستان‌ها سرمایه‌ اجتماعی تقویت می‌شود، اجرای تقسیمات کشوری همچنین در کاهش بوروکراسی پیچیده اداری، حفظ استقلال و ارتقاء آمایش سرزمینی تاثیرگذار است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل عدم اجرای تقسیمات کشوری بسیاری از مردم برای انجام کارهای اداری و غیره در حال رفت‌وآمد هستند، این موضوع همچنین در افزایش مهاجرت به شهرستان‌ها و شهرها تاثیر بسیار داشته است لذا با اجرای قانون شاهد مهاجرت معکوس خواهیم بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.