ابوالفضل ابوترابی

همکاری اتریش و برکت در ساخت مرکز جامع سرطان

نماینده مردم در مجلس گفت: به دنبال آماده شدن نقشه های مرکز جامع سرطان نجف آباد و اعلام آمادگی بنیاد برکت برای سرمایه گذاری در این پروژه عظیم، مذاکراتی برای تبادل علمی کارشناسان ایرانی و اتریشی در همین خصوص انجام شده است.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای ساخت و تجهیز چهار مرکز جامع سرطان در کشور گفت: علاوه بر مرکزی که در تهران مراحل ساخت خود را پشت سر می گذارد و مجموعه ای که در آینده به میزبانی پایتخت کلنگ زنی خواهد شد، دو مرکز دیگر هم در اهواز و نجف آباد جانمایی شده و مراحل تهیه نقشه و انجام بوروکراسی اداری آن ها در حال انجام است.

ابوترابی از بوروکراسی اداری پیچیده کشور به عنوان عاملی مهم در ایجاد نارضایتی و اتلاف کننده منابع نام برد و بیان داشت: برای همین طرح، حداقل دو سال منتظر تکمیل مراحل اداری مانده ایم ولی همزمان اموری مانند اختصاص زمین مورد پیگیری قرار گرفته که خوشبختانه با عنایت ویژه مقام معظم رهبری و همکاری بسیار خوب فرماندهی نیروی زمینی سپاه و لشکر زرهی ۸نجف اشرف، بخشی از زمین های نظامی شمال شهر به این کار اختصاص پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: به منظور آموزش کادر اجرایی این مجموعه نیز قرار شده یک دوره آموزشی یک ساله به میزبانی دانشگاهی در اتریش برگزار شود و شاهد برپایی یک دوره مشابه نیز در تهران باشیم. در هدف گذاری صورت گرفته، قرار است اولین مرکز طب تسکینی کشور در این مجموعه ساخته شود به طوری که بیماران طی بازه زمانی چند ماه تا یک سال، ساعات محدودی از روز را مشغول درمان بوده و بقیه وقت خود را با ورزش و دیگر امور مشابه در مکانی نزدیک به بیمارستان می گذرانند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.