اقتصاد مقاومتی

تشکیل کمیته احیاء زاینده رود در مجلس

میزان: ابوترابی با اشاره به استعفای نمایندگان اصفهان در مجلس گفت: طبق ماده ۴۴ قانون توزیع عادلانه آب مصوب ۱۳۶۰، دولت و حاکمیت وظیفه دارد تا آب آشامیدنی همه آحاد ملت را تامین کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: ما می‌توانیم بودجه راه و شهرسازی، سینما و یا کار فرهنگی را حذف کنیم، اما نمی‌توانیم به بودجه آب آشامیدنی دست بزنیم و دولت باید این بودجه را تخصیص بدهد.

عضو مجمع نمایندگان اصفهان با بیان اینکه مباحث نمایندگان اصفهان فعلا معطوف به تامین آب آشامیدنی است، اظهار داشت: ما از دولت می‌خواهیم که به مانند سایر نقاط ایران برای ۵ میلیون نفر از جمعیت استان اصفهان هم ردیف بودجه در نظر بگیرد.

ابوترابی با انتقاد از شبه افکنی برخی از نمایندگان مجلس در همین زمینه بیان داشت: ما به هیچ وجه موضوع تخصیص آب جدید و اضافه برداشت آب را برای استان اصفهان مطرح نکرده‌ایم ؛ چرا که این استان در گذشته ردیف بودجه‌ای نداشته است که تنها تاکیدمان بر همین موضوع است.

این نماینده مجلس با اشاره به لوله کشی ۹۰ کیلومتری به خرمشهر و آبادان برای تامین آب گفت: این لوله کشی، به حق بود و موردنیاز؛ لذا ما هم از دولت می‌خواهیم برای ۵ میلیون جمعیت مردم اصفهان لوله کشی ۵۴ کیلومتری آب و یک  تصفیه خانه درنظر بگیرد که تاکنون هیچ بودجه‌ای برای این امر مدنظر نبوده است.
وی تاکید کرد:همچون مشکلات آبی ارومیه،ما هم خواهان تشکیل ستاد احیای زاینده رود هستیم که اگر این مهم انجام نشود تبعیض ناروایی صورت گرفته است.

ابوترابی در پایان بر پافشاری روی استعفای نمایندگان تاکید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.