سپاه

فساد اختاپوسی با ازدواج های آقازادگی

برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفت و گو با موضوع ضرورت و چگونگی برخورد سیستمی به انتضاب آقازادگان به سمت های کلیدی و با حضور ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

ابوالفضل ابوترابی به نقش قدرت و جایگاه در تصاحب پست های کلیدی آقازادگان اشاره کرد و ابراز داشت: متاسفانه قدرت وقتی که با ثروت عجین بشود، فساد بسیار زیادی را ایجاد می کند که تمام ابعاد این فساد اختاپوسی می شود و حتی متاسفانه با ازدواج های تو در توی آقازادگی ترکیب می شود و یک فرآیند پیچیده ای را ایجاد می کند که فرای از جناح چپ و راست، اصلاح طلب و اصولگرا و اعتدالگرا به وجود می آید و در واقع یک طایفه پیچ در پیچ تو در توی آقازادگی همراه با ثروت به وجود می آید که متاسفانه دارد کشور ما را می بلعد.

وی با تاکید بر اینکه قانون در استخدام ها کاملا شفاف است، در عین حال گفت: نحوه استخدام به صورت آزمون سراسری کاملا شفاف است ولی متاسفانه این اتفاقات با دور زدن قانون اتفاق می افتد با عناوینی مثل مشاور، مشاور وقتی باشد دیگر مراحل قانونی و استخدام های قانونی و آزمون های قانونی را ندارد لذا از خلاهای قانونی استفاده می کنند و این اتفاق می افتد.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس در گفتگو با رادیو گفت و گو ضمن بیان اینکه مردم هم در قدرت بخشی به آقازاده ها موثر هستند، تصریح کرد: آقازاده های اصلی همه انتخاب مستقیم مردم هستند پس مردم خودشان این فرآیند، باب تبع و نظرشان بوده و رای دادند. قوه مقننه راس و معاونینش آقا زاده هستند، شورای شهر تهران راسش آقا زاده است. مردم این فرآیند را قبول دارند و رای هم دادند و جای تاسف است که بخاطر پدرانشان به پسران شان رای می دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که برخورد سیستمی با این اتفاق چگونه است، گفت: متاسفانه دو ساختار به شدت کشور را با آشوب داخلی مواجه کرده، یکی ساختار غلط بانکی است که نظام بانکی و مالی ما به شدت ربای قانونمند در آن نهفته است و کل سیستم تولید ما را دچار مشکل کرده و یکی هم ساختار غلط ادرای است.

ابوترابی تاکید کرد: ما در یک فرآیند اشتباه سیستماتیک نظام اداری هستیم. حتما باید به این دو ورود جدی داشته باشیم به خصوص این جزو وظیف اصلی مجلس شورای اسلامی است و به جای اینکه به حواشی و مسائلی که در زندگی مردم تاثیری هم ندارد و شاید در اولویت دوم باشد باید به آینده و موضوع مهم بپردازد که مقام معظم رهبری هم بارها در خصوص اصلاح نظام اداری و اصلاح نظام اداری فرسوده خطاب کردند و این درست است.

وی افزود: واقعیت این است که سیستم اداری ما اجازه می دهد که آقازاده ها بیایند و به دور از شایسته سالاری، پست و مقام هایی را بگیرند. بعضا حتی از این قدرت استفاده می کنند، ثروت های بسیار هنگفتی یا خودشان یا اطرافیان شان یا دوستانشان یا ممکن است از خلا نبود قانون رانت است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس متذکر شد: متاسفانه مشکلی که در قانون داریم بحث رانت مشخص نشده و خیلی ها از رانت ها استفاده می کنند و ظاهر کار هم قانونی است و ثروت ها قانونی است و تمام این ها مبدا و مرکزش به قدرت بر می گردد یعنی یک مسئول خائن، مسئل نفوذی، یک مسئول با ژن خوب یا آقازاده، بعضا هستند اما اصل مطلب این است که آن ها ساپورت می کنند و فساد اقتصادی به وجود می آید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.