ابوالفضل ابوترابی

شفافیت در بودجه حق مسلم مردم است

آنا:ابوالفضل ابوترابی درباره اهمیت شفافیت در بودجه سال ۹۸ با بیان اینکه در شرایط کنونی باید توجه ویژه داشته باشیم که بودجه به حوزه‌های مناسب اختصاص یابد و به‌طور خاص به‌صورت انقباضی تدوین و تصویب شود، اظهار کرد: هزینه‌های غیرضروری را از بودجه سال آینده حذف کنیم تا بتوانیم مخارج کشور را به‌گونه‌ای مناسب و کارآمد تنظیم کنیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ۳۶ درصد سهم فروش نفت که طبق قانون باید به صندوق توسعه ملی تعلق می‌گرفت و دولت آن را ۱۰ درصد تبدیل کرده بود، طبق تأکید رهبر معظم انقلاب باید به صندوق واریز شود تا بتوان از آن طریق شرایط سخت را مدیریت کرد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ۲۶ درصد سهم صندوق  توسعه ملی باید در خزانه کشور لحاظ شود. این ۳۶ درصدی را قانون برای شرایط سخت کشور و پس‌اندازی بین نسلی در نظر گرفته است که نباید برای هزینه‌های جاری کشور روی آن حساب باز کرد.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آینده‌نگری مقام معظم رهبری به‌راحتی می‌توانیم با یک بودجه واقعی کشور را هدایت کنیم، تصریح کرد: شفافیت در بودجه حقی برای مردم است که در منشور شهروندی رئیس‌جمهور به آن پرداخته نشد؛ مردم  مالیات می‌دهند و در سختی‌های کشور دخیل هستند و تاکنون هم به‌خوبی پای همه سختی‌های کشور ایستاده‌اند؛ لذا این حق را دارند که بدانند پول‌های کشور کجا خرج می‌شود و این مهم فقط با مکانیزم شفافیت در بودجه ممکن است.

ابوترابی با اشاره به اینکه شفافیت در بودجه تلاش دشمن برای سلب اعتماد از مسئولان و شایعه‌سازی در این زمینه را به‌خوبی پاسخ می‌دهد، خاطرنشان کرد: موضوع شفافیت در بند «ب» ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه کشور آمده است، هرچند دولت تاکنون در این زمینه بی‌تدبیری کرده که باید جبران کند و شفافیت در بودجه را در نظر داشته باشد.

بودجه سالانه کشور طبق قانون باید ۱۵ آذرماه به مجلس شورای اسلامی می‌رفت، اما به گفته رئیس‌جمهور  برای تأمین نظر رهبری سند بودجه ۹۸ نیازمند اصلاحاتی بود که با اعمال این اصلاحات فردا به مجلس شورای اسلامی می‌آید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.