ابوالفضل ابوترابی

لزوم اصلاح قانون نظام وظیفه

ایرنا: نماینده مردم نجف آباد ، تیران و کرون درمجلس شورای اسلامی گفت: قانون نظام وظیفه عمومی و سربازی اجباری برای کاهش جمعیت سربازان فراری و پرونده های این بخش، نیازمند اصلاح است.

ابوالفضل ابوترابی  تعداد سربازان غایب را ۲ میلیون و فراری از پادگان را ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: بیشترین پرونده های دادگاه نظامی مربوط به این قشر است.
وی بیان کرد: اصلاح قانون سربازی اجباری و تسهیل شرایط خدمت به کاهش پرونده ها و مشکلات منجر خواهد شد و باید بر اساس اصلاح قوانین از این مسائل جلوگیری کرد.
نماینده مردم نجف آباد ،تیران و کرون درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین اجباری در این خصوص پاسخگو نیست، تصریح کرد: باید از تجربه های سایر کشورهای دنیا در قانون نظام وظیفه استفاده کرد و جوانان بر اساس نیاز کشور به خدمت سربازی اعزام شوند.
وی ادامه داد: جوانان سرمایه های کشور به شمار می روند و باید از این ظرفیت فوق العاده برای رفع مشکلات کشور و نیروهای مسلح استفاده شود و حقوق و مزایای آن ها افزایش یابد.
ابوترابی با اشاره به مخالفت ها و ایراد ستاد کل نیروهای مسلح نسبت به اصلاح قانون نظام وظیفه خاطرنشان کرد: باید با هم اندیشی نمایندگان مجلس و ستاد کل نیروهای مسلح شرایط را در خدمت سربازی برای کاهش مشکلات این خدمت دو ساله بهبود بخشید.
وی از برگزاری نشست های مشترک بین نیروهای مسلح و نمایندگان مجلس برای بهبود قانون نظام وظیفه خبر داد وگفت: با نظرات کارشناسی بین این دو نهاد قوانین و خدمت سربازی برای جوانان تسهیل و مشکل سرباز فراری و غایب رفع خواهد شد.
طرح اصلاح قانون نظام وظیفه به کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده و یک بار مورد بررسی قرار گرفته که ستاد کل نیروهای مسلح با این طرح مخالفت کرد اما جلسات کارشناسی در این طرح در حال برگزاری است که پس از تصویب در این کمسیون در صحن علنی مطرح شود.

11 پاسخ
 1. آرمیتا
  آرمیتا گفته:

  با درود فراوان با توجه به اینکه امسال طرح خرید خدمت سربازی در بودجه دولت نیامده است بی اندازه نگران هستیم با توجه به اینکه سربازی مشکلات فراوان سلامتی و اخلاقی برای فرندانمان دارد و این باعث شده که بسیاری از جوانان این ممکلت افزون بر مشکلات موجود در گیر نگرانی ها و مشکلات مضاعفی هم بشوند به نظر شما ما خانواده در حمایت از این طرح چه کاری می توانیم بکنیم و شما شانس اجرای این طرح را چقدر می دانید؟

  پاسخ
  • محمد داوود
   محمد داوود گفته:

   حداقل کاری ک میتونید بکنید اینه ک اعضایه کمیسیون امنیت ملی ب ریاسته آقایه فلاحت پیشه رو سرچ کنید ببینید کیا هستن بعد دایرکته پیجه اصلیشون در اینستا نقطه نظرات؛مشکلاته پیش اومده برایه خودتون و آشنایان و نزدیکانتون از این شیوه ی غلط؛حمایتتون از طرحه جناب ابوترابی و طرحهایه پیشنهادیتون رو بفرستید و اگر میخواین عملی تر باشه بعد از شناسایی این افراد شماره دفتر و قرار ملاقات حضوری هم میتونید داشته باشید

   پاسخ
 2. مهراد
  مهراد گفته:

  با سلام
  خواهشم این است که به این طرح هر چه سریعتر رسیدگی کنید تا زودتر تکلیف جوان ها مشخص شود واین سیستم از حالت برده داری به حالت اشتغال زایی با فروش سربازی در بیاد.مطمعن باشید این طرح از هر طرحی برای به تصویب رسیدن مهمتر است با توجه به مشکلات عدیده جوانان ما.خواهش میکنم این طرح رو سریعتر به تصویب برسونین.

  پاسخ
 3. مريم
  مريم گفته:

  ما خانم خا از اقایان از این قانون بیشتر لطمه میخوریم.چرا پس مسوولین به فکر اتلاف وقت جوانان و نابودی جامعه نیستن؟؟خواهش میکنم حداقل از الان به بعد جلوی نابودی زندگی جوانان رو بگیرید

  پاسخ
 4. مهراد
  مهراد گفته:

  سلام.میشه لطف کنید بفرمایید این قانون کی تصویب میشه؟؟میشه لطفا تاریخش رو حدودا بفرمایید تا ما برنامه زندگیمون رو بدونیم؟

  پاسخ
  • رضا
   رضا گفته:

   عزیز دل برادر اینطور قوانین هیچ وقت تصویت نمیشن خصوصا تو این اوضاع و این اولین بار نیست که این قانون را مطرح میکنن چندین بار مطرح کردند که به گفته سردار کمالی میگن که رهبری گفته چنین قوانین را دیگر مطرح نکنید صد در صد کمیون امنیت ملی و …. با این قانون مخالفت میکنن.منتظر نمون چون ارز زندگی عقب میفتی از من گفتن.یا حق

   پاسخ
   • مهراد
    مهراد گفته:

    دوست عزیز.کشور از هر لحاظ اجتماعی ،ازدواج وضعیت جوانان به بن بست رسیده.حالا کاری به سیاست نداریم.اما اگه میشه دید که یه رودخونه تهش به لجنزار میرسه میشه مسیر رود خونه رو زودتر عوض کرد تا از هدر رفتن بیشتر سرمایه انسانی جلوگیری کرد.زندگی جوون ها به خاطر همین سیستم … رو به تباهی رفته و داره میره.پس جلوی این قانون … رو هر چه زودتر باید بگیرن.اگه نه که همین وضع ادامه پیدا میکنه و ….

    پاسخ
    • قثلقثل
     قثلقثل گفته:

     میدونم چی میگی ولی گفتم که همچین قوانین هیچ وقت تصویب نمیشن خصوصا تو این اوضاع که معلومنیست چی به چی هست به نیرو نیاز دارن.از من گفتن بود و منتظر بمون تا برای شفاف بشه حرفای من.یا علی

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.