ابوالفضل ابوترابی

خطر نبود آب شرب برای ۵میلیون اصفهانی

حجت‌الاسلام احمد سالک در خصوص استعفای دسته جمعی نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: استعفای نمایندگان به دو موضوع مربوط می‌شود، یکی موضوع آب استان اصفهان است که علی‌رغم صحبت‌های تبلیغاتی رئیس جمهور در اصفهان که قول داد آب در زاینده‌رود جاری می‌شود اما هیچ خبری نشد و وضع بدتر شد و دومین موضوع نیز به عدم اختصاص بودجه برای طرح های انتقال آب مربوط می شود.

ابوالفضل ابوترابی هم در همین رابطه می‌گوید: آب شرب اصفهان امروز در خطر است و بیش از پنج میلیون نفر در معرض تأمین خطر آب شرب قرار گرفته‌اند.

نماینده مردم شهرستان های نجف‌آباد و تیران کرون در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: با این حال باز شاهد هستیم که وزارت نیرو به لحاظ فشاری که در برنامه بودجه دارند بحث آب اصفهان را جدی نگرفته و در بودجه امسال اعتباری برای سامانه دوم تأمین آب شرب اصفهان در نظر نگرفته‌اند.

ابوترابی همچنین در واکنش به صحبت های اخیر نوبخت گفت: استعفای نمایندگان دست آقای نوبخت نیست که بخواهند برای ما تعیین تکلیف کند.

ابوالفضل ابوترابی درباره استعفای اخیر نمایندگان اصفهان در مجلس نیز خطاب به مردم گفت: ما نماینده شما مردم شریف استان بودیم و کاری که از دست ما بر می آمد این کار بود و اعلام می کنیم که با این وضع کاری از دست ما بر نمی آید.

وی همچنین خاطر نشان کرد: امیدواریم استعفا پذیرفته شود و پس از ما، استاندار و مدیران کل استان هم استعفا بدهند؛ چرا که ما وقتی نمی توانیم آب را تأمین کنیم دیگر چه جوابی داریم که به مردم بدهیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در ادامه تصریح کرد: در تابستانی که گذشت مردم از آب چاه استفاده کردند و دیگر همین منابع هم در اختیار نیست؛ مدیران کل استان چه جوابی برای این وضعیت دارند و چگونه می خواهند پاسخ مردم را بدهند؟

ابوترابی در پایان ابراز داشت: وقتی در مسئولان در تهران به فکر مردم نیستند، ماهم استعفای خود را اعلام کرده و بار دیگر از مردم می خواهیم از ما حمایت کنند.

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در نشست خبری اخیر خود اعلام کرده بود مجلس می تواند بگوید این منابعی که ایجاد کردید کم است یا منابع دیگری بیاورد، و می تواند بگوید این مصارفی که شما تعیین کردید باید کم بشود یا زیاد بشود؛ پس هیچ نماینده مجلسی نمی تواند بگوید چون دولت در یک لایحه ای چیزی را دید یا ندید من استعفا می دهم و یا حرفی می زنم، خود آن ها چند روز آینده می توانند هر چه را که ما ندیدیم با عقل جمعی مجلس ببینند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.