استقلال اقتصادی

حسادت دشمن به امنیت ایران/ غفلت دولت از شبکه ملی اطلاعات

خانه ملت: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه دشمن سعی در ناامیدی مردم با استفاده از ابزار پیام‌رسان‌‌های خارجی در حذف دستاوردهای نظام دارد، گفت: انبوه اخبار دروغ در فضای مجازی باعث شده دشمن در جنگ روانی خود دستاوردهای مهم نظام را از بین ببرد.

ابوالفضل ابوترابی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه، ۱۳ آذر۹۷) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه امروز با یک جنگ پیچیده تمام عیار در ابعاد مختلف مواجه هستیم، گفت: جنگی که قبل از هر موضوعی محور اصلی آن روانی و رسانه ای بوده و دشمن با جنگ روانی مخلوط شن و الماس در حال از بین بردن تمام دستاوردهای مهم نظام است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی دشمن با بیان اینکه با ابزار مدرن به خصوص پیام رسان های خارجی سعی در ناامیدی مردم و حذف تمام دستاوردهای مهم نظام دارد، عنوان کرد: یعنی با مخلوط کردن انبوه خبرهای دروغ با تعداد کمی اخبار راست به اهداف خود می رسد و حال سئوال از رئیس جمهور این است که تا کی باید به وسیله این فضای مجازی مسموم شیمیایی، شهید و مجروح دهیم.

وی در ادامه خطاب به رئیس جمهور بیان داشت: مقام معظم رهبری درباره ضرورت به دست گرفتن پیام رسان های خارجی و اینترنت ملی صحبت کرده اند؛ این مار خوش خط و خال اقتصاد، جوانان و مردم را نیش می زند و شما شخصا همچنان نسبت به تکمیل پروژه عظیم شبکه ملی اطلاعات و حمایت از پیام رسان های داخلی غفلت می کنید.

ابوترابی همچنین با بیان اینکه علاوه بر جنگ روانی که ابزار آن برای دشمن فضای مجازی، اینترنت و ماهواره است، دشمن کشور را وارد جنگ اقتصادی نیز کرده است، اظهار داشت: ما به لحاظ ساختارهای غلط قانونی دچار بیماری مزمن اقتصادی شده ایم و تا زمانی که مجلس و دولت ساختارهای اداری و اقتصادی را به صورت بنیادین اصلاح نکند، وضعیت ممکلت اصلاح نمی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در واقع امروز بیش از ۷۰ درصد مشکلات ما طبق نظر کارشناسان، مشکلات اداری، بانکی و داخلی است و ساختار اداری ما با هدایت اشتباه، امروز ما را به کوچه بن بست اقتصادی هدایت کرده و نظام اداری مردم را خسته و ۹۲ درصد از اعتبارات و بودجه سالیانه را بدون اینکه منفعتی داشته باشد هدر داده . لذا ادامه این مسیر امکان پذیر نیست.

وی مجلس شورای اسلامی را به عنوان مهم ترین عنصر برای اصلاح ساختار اداری، مالی و بانکی عنوان و اظهار کرد: در مجلس ۵ طرح و لایحه مهم داریم که باید با وقت گذاری و سعی و تلاش در پیچ تاریخی و اسرع وقت نسبت به اصلاح آن اقدام کنیم؛ این ۵ طرح و لایحه مهم سرنوشت ساز عبارتند از اصلاح نظام بانکی، قانون تجارت، مدیریت جامع شهری و روستایی، اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و قانون خدمات کشوری.

ابوترابی در ادامه خطاب به رئیس مجلس عنوان کرد: وفق ماده ۱۰۲ آیین نامه داخلی به صورت کتبی تقاضای جلسه غیرعلنی برای نحوه رسیدگی به این ۵ طرح و لایحه را به صورت کار جهادی تقدیم شما کردیم و انتظار داریم مجلس شورای اسلامی در این شرایط حساس نقش آفرینی کند و کشور را از نظام بانکی ربای قانونمند و نظام اداری فرسوده نجات دهد.

حسادت به امنیت ایران

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در ادامه با بیان اینکه دشمن یک جنگ تمام عیار امنیتی نیز ضمیمه جنگ روانی و اقتصادی کرده و هر آنچه در توان دارد برای بر هم زدن امنیت کشور که یک دستاورد بزرگ برای نظام است به کار بسته است، عنوان کرد: حسادت و تعجب دشمن در این است که چگونه ایران همچون یک جزیره امن در اقیانوس پرتلاطم ناامنی منطقه، امنیت پایدار دارد و همه چیز زیر چتر امنیت هویت پیدا می کند.

وی ادامه داد: برای کارهای عمرانی، فرهنگی، علمی و سرمایه گذاری باید اول امنیت باشد تا بتوان اقدامات فوق را عملیاتی کرد از این رو دشمن هرچقدر توان دارد برای برهم زدن امنیت ما به کار بسته که تروریست های داعش، گروهک منافقین و غیره برای ترور و ایجاد ناامنی در داخل کشور فعال شده اند اما سوال اساسی این است که وظیفه ما چیست؟ در جنگ رسانه و فضای مجازی شخص رئیس جمهور باید اهتمام لازم به ایجاد شبکه ملی اطلاعات و حمایت های همه جانبه از پیام رسان های داخلی را داشته باشد و در جنگ اقتصادی در امورات اصلاح ساختارها مجلس شورای اسلامی باید وقت بگذارد.

ابوترابی با بیان اینکه شاهد روزمرگی و بهره وری پایین مجلس و عدم اولویت مندی طرح ها و لوایح و انفعال مجلس هستیم، یادآور شد: با این حال با اتحاد و انسجام این جنگ پیچیده روانی، اقتصادی و امنیتی را تبدیل به یک فرصت بزرگ می کنیم همان گونه که ۸ سال دفاع مقدس تبدیل به فرصتی بزرگ شد و ما در پایان جنگ یک ابرقدرت نظامی شدیم لذا می توانیم پایان این جنگ نیز ابرقدرت اقتصادی باشیم.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس ادامه داد: در حال حاضر دارای منافع سرشار خدادادی هستیم و نیروی انسانی فعال، جوان و تحصیلکرده فراوان داریم، نقدینگی انبوه سرگردان مخرب که با تدبیر رهبری در خصوص تشکیل جلسات سران قوا این انتظار می رفت که نقدینگی به سمت تولید و ایجاد کارخانجات بزرگ مثل مگاپتروپالایش هدایت شود و مقام معظم رهبری در جلسه هماهنگی سران قوا اولین موضوع را هدایت نقدینگی به سمت تولید و اشتغال ذکر کردند و هدف تشکیل این جلسات ابتکاری از سوی ایشان همین موضوع بود اما شاهدیم جلسات سران قوا به سمت امورات دیگر که بعضا در قانون به صورت صریح ذکر شده هدایت می شود و سران قوا حرکت جهادی بزرگ در زمین گیر کردن غول نقدینگی علیرغم ارائه راهکارهای علمی از سوی رهبری و کارشناسان نداشتند.

وی اضافه کرد: مردم به صورت کاملا عقلی سعی در حفظ ارزش پول خود دارند و اگر ما برای آنها بستری مثل سهام کارخانه های پتروشیمی و پالایشگاهی و پتروپالایش فراهم نکنیم سرمایه خود را به سمت دلالی ارز، خودرو و ارز می برند. لذا سوال از سران قوا این است که چرا شما علیرغم اینکه همه چیز از جمله نعمت نفت و گاز، نقدینگی انبوه و نیروی تحصیلکرده داریم هنوز دست روی دست گذاشته و اقدام مناسبی در جذب پول سرگردان مردم برای پیشرفت و اشتغال نکرده ایم. از این رو آیا بهتر نیست جلسه سران قوا دبیرخانه، سخنگو و اجرای احکام داشته باشد؟ چرا سران قوا به امورات خرد مصرح در قانون می پردازند.

ابوترابی در ادامه خطاب به ظریف اظهار داشت: چند سال پیش کشتی نجات که از سوی صلیب سرخ و هلال احمر ایران حاوی کمک های دارویی بود و به چند مایلی بندر یمن رسید را به درخواست تلفنی جان کری وزیر خارجه آمریکا که در نیمه شب با شما داشت، برگرداندید. من نمی دانم در آن دنیا چگونه پاسخگوی کودکان شهید یمنی که از گرسنگی و بیماری شهید شدند خواهید بود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر کشتی به ساحل یمن رسیده بود حصر و تحریم دارویی و غذایی یمن شکسته شده بود که شما اجازه ندادید اما از شما درخواست دارم با همان خنده های نمکین خود یک همایش بین المللی برای امدادرسانی غذایی و دارویی برای کودکان یمنی بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.