ابوالفضل ابوترابی

انگلیس در برجام یکی به میخ و یکی به نعل می‌زند

خبرگزاری خانه ملت:عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: انگلیس در برجام دودوزه بازی می‌کند و یکی به میخ و یکی به نعل می‌زند، به عبارت دیگر انگلیس در قضیه برجام در آب نمک خوابیده تا براساس منافع کشور خود، امور را پیش برد.

ابوالفضل ابوترابی در خصوص سفر اخیر وزیر خارجه انگلیس و حواشی پیش ‌آمده، اظهار داشت: با توجه به اظهاراتی که وزیر امورخارجه انگلیس در خصوص ایران در سفر به تهران داشته، به نظر می‌رسد که این صحبت‌ها برای توهین به ایران بوده است.

وی افزود: مطابق قوانین داخلی ایران هر تبعه ایرانی، اگر در هر نقطه‌ای از دنیا مرتکب جرمی شود باید در داخل ایران مجازات شود.

ابوترابی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران موضوعی به نام دوتابعیتی را نمی‌پذیرد، اگر کسی تابعیت انگلستانی دارد، بی‌جا کرده که تابعیت ایرانی خود را نیز حفظ کرده است.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق قانون ایران افراد دوتابعیتی باید از یکی از این تابعیت‌ها صرف نظر کنند، در غیر اینصورت هر کسی که تابعیت جمهوری اسلامی ایران را پذیرفته، در صورت ارتکاب جرم، مطابق قوانین ایران مورد برخورد قرار می‌گیرد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس بیان داشت: منظور  نازنین زاغری است و انگلیسی‌ها باید بدانند که هارت و پورت کشورهای دیگر، علیه ایران در این زمینه اثری ندارد و قوانین ایران توسط قوه قضائیه اجرا می‌شود.

ابوترابی اظهار داشت: دیدار وزیر خارجه انگلیس با خانواده نازنین زاغری توهین است و وزیر خارجه ایران باید برخورد می‌کرد، معنی ندارد که وزیر خارجه کشوری این صحبت‌ها را در سفارت تهران بزند، این اظهارات خلاف عرف دیپلماتیک است و وزارت خارجه نباید تا این حد منفعل باشد. انگلیس در بحث برجام نیز منفعل بوده و بعضا مواضعی که اتخاذ کرده نه تنها کارگشا نبوده بلکه مشکل ساز بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.