تروریستی دانستن سپاه

بی نتیجه ماندن لایحه مدیریت جامع شهری

خانه ملت:ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با بیان اینکه ۶ سال وقت گذاشتیم، ۱۸ کشور دنیا را مطالعه کردیم و ۱۰۰نفر محقق ما را  در رابطه با نحوه اداره و سازماندهی کشورهای مختلف را یاری کردند تا این گسست اجتماعی موجود رخ ندهد، گفت: امروز وظیفه اصلی ما شده تامین توپ و تشک ورزشی، اصلاح سرویس بهداشتی خانه فلان روستا، پل، آسفالت و گاز و برق و از اصل مطلب که قانونگذاری است افتادیم.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، افزود: در  دنیا امور محلی به مردم و امور ملی به پارلمان محول شده و به معنای واقعی دو مجلس دارند اما ما ضعف داریم ؛ از سال ۶۴ تاکنون مجلس به طور مداوم از دولت خواستار  ارائه لایحه مدیریت شهری به مجلس شده است اما متاسفانه مورد بی توجهی قرار گرفته است.

وی افزود: به طور قطع این لایحه هیچ وقت ارائه نخواهد شد زیرا در آن  سفر خارجی، پول و مقام است و دولت ها همیشه سر نمایندگان مجلس را کلاه می گذارند و در اینجا تعارض منافع پیش می آید.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه ما سه قوه نداریم بلکه چهار قوه داریم، گفت: یعنی باید امور محلی را به شهرداری ها واگذار کنیم اما متاسفانه دو لبه قیچی یعنی بانک ها و و نظام اداری امروزه این مملکت را قیچی می کنند.

ابوترابی افزود: ۸ نفر از روسای کمیسیون های شورای عالی استان ها را مامور کردیم و خوشبختانه طرح را به کمیسیون شوراها فرستادیم و جلسات روزای دوشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر تشکیل می شد و خیلی خوب پیش رفت.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امیدوار بودیم که شورای عالی استان ها در تعیین تکلیف طرح جامع مدیریت شهری ما را همکاری می کند و به صورت مستمر و فعال ۸ نفر در کمیسیون حاضر می شدند و پیشنهادات خود را ارائه می کردند منتظر بودیم که طرح شورای عالی ارائه شود تا آن را بر اساس اصل ۸۵ در صحن بررسی کنیم تقاضا را ارائه کردم و نوبت بررسی را گرفتیم اما متاسفانه همکاری مناسبی از سوی شورای عالی استان ها صورت نگرفت؛ فرصت طلایی از دست رفت و طرح ارائه نشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.