ابوالفضل ابوترابی

تلاش برای دورزدن قانون بازنشستگی+ صوت

رادیو گفت و گو:عضو کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: خبرهایی می شنویم که بعضی از مدیران که به بهانه خدمت به صندلی های خود چسبیده اند، تلاش دارند قانون مجلس را دور بزنند تا اجازه ندهند کسی دیگر در این حوزه فعالیت کند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع فرصت بازنشستگان برای ترک پست های سازمانی و با حضور ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

ابوالفضل ابوترابی در آغاز با بیان اینکه قانون بازنشستگان یک پوست اندازی در انقلاب از نظر مدیریتی است، گفت: با توجه به اینکه خیلی از مدیران صندلی هایشان را کنار نمی گذاشتند تا آنها را به جوانان بدهند، مجلس نهم ورود کرد و طرحی تصویب کرد که بر اساس آن بازنشسته ها باید از سمت های خود کنار می رفتند اما چون ضمانت اجرا نداشت، عملا دولتی ها قانون را دور می زدند.

وی افزود: در مجلس دهم، دو بار این قانون تغییر کرد تا بهانه ها برای تفسیرهای مختلف بگیریم و در همین راستا ضمانت اجرای کیفری برای آن دیدیم و دادستان مکلف شد با بازنشسته هایی که از کار کنار نمی روند و یا روسایی که اجازه چنین کاری به بازنشسته های اداره شان نمی دهند، برخورد کند.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: ضمانت اجرایی کیفری باعث شد، این قانون جنبه اجرایی جدی به خود بگیرد و حکم بازنشستگی خیلی از مدیران زده شود و امروز خوشبختانه اتفاق مبارکی در این عرصه در حال رخ دادن است.

وی در عین با بیان اینکه امید داریم مدیران مجددا قانون را دور نزنند، اظهار داشت: خبرهایی می شنویم که بعضی از مدیران که به بهانه خدمت به صندلی های خود چسبیده اند، تلاش دارند قانون مجلس را دور بزنند تا اجازه ندهند کسی دیگر در این حوزه فعالیت کند.

این نماینده مجلس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص استفاده از جوانان در حوزه های مدیریتی، عنوان کرد: بدون تردید جوانان در این حوزه بهتر عمل می کنند زیرا پرانگیزه و پرانرژی هستند. البته متاسفانه وزارت کشور قصد دارد، استانداران را با حکم مشاور استفاده کنند و در حقیقت خیلی می خواهند این چرخه مدیران بازنشسته که از نظر بدنی نیز توانی ندارند را به عنوان مشاور حفظ کنند و این در حالی است که این افراد سال ها است مدیریت می کنند و فکر و ایده جدیدی نیز ندارند.

وی افزود: قانون اجازه داده است، افراد بازنشسته به عنوان مشاور فعالیت کنند اما تنها یک سوم حقوق خود را دریافت می کنند و تنها تعداد معدودی از مدیران نیز می توانند به عنوان مشاور فعالیت کنند زیرا در آئین نامه ها تعداد مشاوران محدود و مشخص است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.