نقش وزرا در کاهش مشکلات مردم

مشهد نیوز: ابوالفضل ابوترابی درباره اینکه تعامل وزرا با مردم و آگاه سازی مردم از برنامه‌ها و اهدافشان چقدر می‌تواند در تلطیف فضای جامعه موثر باشد، بیان کرد: درخصوص اطلاع رسانی به مردم و داشتن تعامل دولت با مردم همانطور که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند باید عملکردها را به گوش مردم رساند که این امر بسیار در آرامش فضای جامعه موثر است.

وی در ادامه با بیان اینکه «وزرا باید به تناسب اخبار و برنامه‌هایی که دارند با مردم تعامل داشته باشند» تصریح کرد: از سوی دیگر شفافیت از دیگر نکات ضروری است. بند «ب» ماده ۲۷ برنامه ششم دولت را مکلف کرده تا تمامی دارایی‌ها، اموال، هزینه‌ها، مزایده‌ها و مناقصه‌ها را به اطلاع عموم برسانند اما متاسفانه قسمتی از این قانون که مربوط به حقوق و دستمزد مسئولین است محقق نشده است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی از اول مهر در این زمینه به معاون رئیس‌جمهور اطلاع داده است اما معاونت ایشان در سازمان استخدامی کشور هنوز این کار را انجام نداده است و ما در آینده‌ای نزدیک به قوه قضائیه اعلام جرم می‌کنیم.

ابوترابی  خاطرنشان کرد: اخیرا حرکت خوبی از سوی هیات وزیران آغاز شده و وزرا بیشتر به استان‌ها سفر می‌کنند. این سفرها از نظر روانی برای خنثی کردن نقشه‌های دشمن بسیار موثر است اما نباید باعث شود که وزرا از وظایف اصلی خود جا بمانند.

1 پاسخ
 1. سامان
  سامان گفته:

  با سلام
  وضعیت مدیران دو تابعیتی که شما یکی از اعضای بررسی این موضوع در کمیته مربوطه مجلس بودید، به کجا انجامید؟
  آیا همه مدیران دو تابعیتی شناسایی و برکنار شدند؟ نام و مسئولیت آنها به مردم اطلاع رسانی شد؟ خصوصا فرزندان وزرای دولت و مقامات رده بالا؟

  و اما در خصوص رئیس جمهور آقای دکتر روحانی هم که شما بدون نام بردن ایشان، اعلام کردید که تابعیت اسکاتلند دارند، چه شد؟
  چرا اسناد و مدارکش رو به مردم و رسانه ها اعلام نمیکنید؟ از چه ترس دارید؟ نماینده مصونیت قانونی دارد.
  البته بدانید که اگر اسناد و مدارک متقن دو تابعیتی بودن دکتر روحانی را همزمان برای رسانه های عمومی، قوه قضاییه و نهادهای مسئول ارائه نکنید، قطعا افکار عمومی و از جمله خود من، این را به حساب دروغگویی شما مثل خیلی دروغها و وعده های تو خالی مسئولین خواهند گذاشت. من که بشخصه فکر میکنم این موضوع صحت ندارد و شما گرچه نماینده درستکاری هستید، اما در این موضوع یا اشتباه کرده اید یا عمدا کذب گفته اید.
  و این گمانه را تقویت میکند وعده های دیگری که در خصوص دو تابعیتی ها دادید و عمل نکردید.
  شما گفته بودید «هفته نخست شهریور لیست ۱۰۰ نفره دوتابعیتی‌ها را به رسانه‌ها می‌دهیم» اما ماهها گذشته و خبری از انتشار لیست نشد. پس ادعاهایتان مثل خیلی وعده های مسئولین کذب است.
  ضمنا آقای واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور سخنان شما در مورد اتهام تلویحی به رئیس جمهور را دروغ بزرگی از سوی شما دانسته و گفته چون سخنتان دروغ است و از ترس برملا شدن دروغ، شهامت پیگیری موضوع را ندارید، صریحا از دکتر روحانی نام نبرده اید.
  ( این هم لینکش : https://www.eghtesadnews.com/fa/tiny/news-237042 )

  این موضوع، مسئله کوچکی نیست جناب آقای ابوترابی، برای جامعه و اعتبار نظام بسیار حیاتی و مهم است. اگر راست است، اطلاع رسانی کنید و اگر نه هم عذرخواهی و اصلاح کنید. بدترین کار، بی تفاوت بودن و سکوت است.
  لطفا به افکار عمومی پاسخگو باشید جناب آقای ابوترابی ـ با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.