انتقال پایتخت

لزوم رسیدگی به پرونده سعودی‌ها در شورای حقوق بشر سازمان ملل

خبرگزاری خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی در خصوص اهمیت بررسی وضعیت حقوق بشری عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل، گفت: امروزه افکار عمومی دنیا شاهد قتل عام مردم مظلوم یمن توسط ائتلاف سعودی است و این امر موجب شده تا کشورهای عضو نسبت به این امر اعتراض داشته باشند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین نباید فراموش کرد که چندی پیش سعودی ها در ترکیه روزنامه نگار منتقد عربستانی را به قتل رساندند و این امر نیز در رسانه های دنیا بازتاب گسترده ای داشت لذا امروزه نیاز بیش از هر وقت دیگری کمپین های حقوق بشری درصدد رسیدگی به جایگاه سعودی ها در مواجه با مولفه حقوق بشر هستند.

وی با اشاره به اینکه سعودی ها همواره با هزینه دلارهای نفتی توانسته اند بر اقدامات ضد حقوق بشری خودشان سرپوش بگذارند، ادامه داد: این مهم در حالیست که در سال های گذشته حتی عربستان به عنوان عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل انتخاب شد و زمینه بهت و حیرت همه بشردوستان را فراهم کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن بیان اینکه سعودی ها حتی حقوق اولیه زنان را رعایت نمی کنند اما همواره مدعی رعایت حقوق بشر هستند، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود کمپین‌های عفو بین‌الملل در خاورمیانه و غیره درصدد بیدار کردن کشورهای عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل هستند تا از این طریق وضعیت حقوق بشری سعودی ها پیگیری شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  همپیمانان سعودی ها از جمله ایالات متحده و اسرائیلی ها همواره تلاش می کنند تا عربستان مصون بماند، خاطرنشان کرد: بر این اساس جلسه شورای حقوق بشر سازمان ملل موقعیت مناسبی برای زیر ذره بین بردن اقدامات ضدحقوق بشری عربستان محسوب می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.