ابوالفضل ابوترابی

بلامانع بودن برگزاری تجمعات بدون مجوز

خانه ملت:عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس با بیان اینکه شورای نگهبان تفسیر خود از اصل ۲۷ قانون اساسی را ارائه کرده است، گفت: در سال ۶۴، سوالی از شورای نگهبان پرسیده می‌شود و این شورا اعلام می‌کند که طبق اصل ۲۷ قانون اساسی برای برگزاری تجمعات نیاز به اخذ مجوز نیست.

 ابوالفضل ابوترابی  اظهار داشت: ۳ بخش در خصوص اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی فعالیت می‌کنندٰ؛ وزارت کشور و شورایعالی امنیت ملی، کمیسیون امور داخلی مجلس و شورای شهر تهران.

وی بیان کرد: کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس فعالیت خود پیرامون اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی و تجمعات قانونی را برای چند ماه متوقف کرده است تا همه این طرح‌ها به مجلس بیایند و در قوه مقننه قانون مشخصی تصویب شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورایعالی امنیت ملی و وزارت کشور چند پارک و ورزشگاه را برای اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی و برگزاری تجمعات قانونی معرفی کرده‌اند، گفت: ولی این اقدام شورایعالی امنیت ملی و وزارت کشور در حد بیان بوده و منتظر هستیم تا جمع بندی این نهادها انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که تجمعات مردمی، غیرمسلحانه باشد و مخل به مبانی اسلام و امنیت نظام نباشد، برگزاری تجمعات نیازی به اخذ مجوز ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.