لزوم توجه به ظرفیت‌های کنوانسیون خزر

خانه ملت:عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس تاکید کرد: همکاری و تعامل با ترکیه و آذربایجان و استفاده از ظرفیت‌های کنوانسیون خزر در دور زدن تحریم‌های آمریکا به ایران کمک می‌کند.
ابوالفضل ابوترابی با یادآوری نشست سه جانبه ترکیه، ایران و آذربایجان، گفت: ایران به نسبت سایر کشورها از مزیت‌های مهم به ویژه همسایگی با ۱۵ کشور برخوردار است که می‌تواند به خوبی از این ظرفیت استفاده شود. وزیر امور خارجه هوشمندانه بعد از نشست چهارجانبه در استانبول درباره سوریه به این کشور سفر کرد. لذا فعالانه باید در این نشست درباره مسائل منطقه و تحریم‌های آمریکا تعامل کند.

ماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران در تعامل با همسایگان باید تحریم‌های ۱۳ آبان آمریکا را مورد نظر داشته باشد، علاوه بر این در مورد سوریه و سایر مشکلات منطقه هم باید رایزنی و گفت‌وگو شود.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تجارت ایران با کشورهای همسایه به خصوص ترکیه بسیار زیاد است لذا در این تعاملات باید به مبادلات ارزی و همکاری های اقتصادی توجه ویژه تری شود، به خصوص آنکه این نوع همکاری برای دور زدن تحریم‌ها بسیار تاثیرگذار است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.