ابوالفضل ابوترابی

نتایج خروج ترامپ از معاهدات متعدد

خبرگزاری خانه ملت:عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: آمریکا با این بهانه که روسیه پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌بُرد(INF) را نقض کرده از این توافق خارج شده ولی این رویکرد ترامپ به غیر از بهانه‌جویی نام دیگری ندارد، زیرا ترامپ علیرغم پایبندی ایران به برجام از این توافق خارج شد.

ابوالفضل ابوترابی اظهار داشت: آمریکا علیرغم اینکه خودش داعیه‌ ایجاد نظم نوین جهانی را دارد، دچار جنونی شده که از تمام قوانین، پروتکل‌ها، کنوانسیون‌‎ها و معاهدات بین المللی خارج می‌‌شود.

ابوترابی با اشاره به نقش مستقیم آمریکا در شکل گیری بسیاری از این معاهده ها گفت:اکنون دنیا نیز این هنجارها را پذیرفته و معمولا این معاهدات بین‌المللی تحت سیطره آمریکا هستند و بیشترین نفع را برای آمریکا به دنبال داشته است.

وی افزود: امروز به خاطر قلدرمابی آمریکا و جنونی که مسئولان این کشور دارند، از این معاهدات خارج می‌شود، جنون آنی ناشی از غرور آمریکا باعث شده تا این کشور با کل دنیا درگیر شود، برکسی پوشیده نیست که همین رویکرد آمریکا سبب انزوای ایالات متحده در عرصه جهانی شده است.

وی افزود: به لحاظ شکلی هر دو کشور روسیه و آمریکا هنوز عضو پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌بُرد(INF) هستند و اگر هر کدام از طرفین ادعایی دارند مبنی بر اینکه طرف مقابل ناقض معاهده است، باید شرایطی که در این معاهده آمده را بررسی کرد ولی اقدام آمریکا برای خروج یکجانبه برای آینده جهان خطرناک است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شاید هر کدام از ۲ کشور پشت پرده پیمان (INF) نقض کرده باشند ولی در ظاهر این موضوع پابرجاست که البته دولتمردان آمریکا، باعث عدم رعایت شکل و ظاهر معاهدات شده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.