اتفاقات خوب در کاشی اصفهان

تسنیم:نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی که پیگیر مشکلات این کارخانه است درباره آخرین وضعیت آن پاسخ می‌دهد. ابوالفضل ابوترابی می‌گوید: درباره وضعیت کارخانه کاشی اصفهان باید گفت بعد از واگذاری به بخش خصوصی این بلا گریبان گیر این کارخانه شد، اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است اما سرعت آن پایین است.

وی افزود: شخصی کارخانه را خریده و هزینه‌هایی کرده است، بدهی‌ها را تا حدی پرداخت کرده و حدس می‌زنم اگر این روند ادامه پیدا کند طی یکی دو سال آینده کارخانه به جایگاه واقعی خود برگردد و اشتغال مجدد ایجاد شود.

وی بیان داشت: کارخانه کاشی اصفهان وضعیت بهتری دارد، در آینده نه چندان دور به این کارخانه کارگر اضافه می‌شود و این خبر برای کارخانه‌ای که تاکنون بسته بود و دردسر‌های خاص خود را داشت خبر خوبی است.

وی ادامه داد: اما در مورد کاشی نیلو کمی مشکلات بیشتر است که امیدواریم مسائل این کارخانه نیز هرچه زودتر برطرف شود.

از جمله کارخانجاتی که طی چند سال اخیر مهر تعطیلی بر پیشانی آن‌ها خورد کارخانه‌های کاشی اصفهان و کاشی نیلوی نجف آباد است که با وجود سابقه درخشان در امر تولید و صادرات، خطوط تولید این کارخانه‌ها یکی پس از دیگری تعطیل شد تا کارگرانش از کار بیکار شده و به جای حضور در خط تولید راه اعتراض را در پیش بگیرند.

گویا ریشه بحران در این کارخانه با ۳۹ سال سابقه تولید و کسب عنوان صادرکننده نمونه کشور از دوران “خصوصی‌سازی” آغاز شده و به “رکود” رسیده است. با گذشت بیش از ۲ سال از حاد شدن مشکلات، این کارخانه همچنان وضعیت باثباتی ندارد.

کارگران در انتظار بازگشت

یکی از کارگران این کارخانه می‌گوید: من با ۱۰ سال سابقه کار، از ۲ سال پیش بیکار هستم، از همه مسئولان گلایه دارم زیرا به مشکلات ما رسیدگی نمی‌کنند.

وی از مشکلات تأمین معاش خود و خانواده‌اش صحبت کرد و ادامه داد: با ۴۰ سال سن شب‌ها باید لباس مبدل پوشیده و در خیابان‌ها کارتن جمع کنم تا رزق و روزی خانواده‌ام را تامین کنم.

این کارگر نجف آبادی با اشاره به لزوم پاسخ گویی مسئولان نسبت به اقداماتی که برای فعالیت این کارخانه انجام شده است، گفت: مسئولان یک خط را راه اندازی کرده‌اند و می‌گویند کاشی نیلو راه اندازی شده است در صورتی که این طور نیست و ما کارگران همچنان بیکار هستیم.

وی با اشاره به مشکلات اشتغال در شهرستان نجف آباد بیان کرد: کارخانه‌های دیگر نیز یکی یکی در حال تعطیل شدن هستند و در این شهر هیچ شغلی برای جوانان نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.