تاکید بر حفظ پساب نجف آباد

نماینده مردم در مجلس گفت: پیش بینی می شود فازهای بعدی تصفیه خانه فاضلاب نجف آباد، دویست لیتر بر ثانیه میزان تولید پساب را افزایش دهد که مطابق قانون و با توجه به مجموع شرایط اجتماعی، بر مصرف این میزان پساب در فضای سبز و دیگر احتیاجات شهر نجف آباد تاکید داریم.

ابوالفضل ابوترابی در حاشیه یکی از جلسات اداری با اشاره به نجات فضای سبز شهر نجف آباد به واسطه واگذاری ۱۲۰ لیتر در ثانیه از پساب اولین فاز تصفیه خانه فاضلاب گفت: محدودیت منابع آب به گونه ای است که حتی برخی روستاهای حوزه انتخابیه با جمعیت پنج هزار نفر نیز متقاضی تکرار الگوی موفق شبکه جمع آوری فاضلاب نجف آباد شده اند.

ابوترابی تصور چنین شرایطی از لحاظ آبی را در سال های نه چندان دور بسیار سخت و غیر قابل باور دانست و اضافه کرد: از مدیر کل آب و فاضلاب استان و دیگر مسئولان مربوطه خواسته ایم که قرارداد فازهای بعدی تصفیه خانه فاضلاب نجف آباد در قالب بیع متقابل به گونه ای تنظیم شود که پساب آن به خارج از شهر انتقال پیدا نکند.

نماینده نجف آباد، تیران و کرون در مجلس با تاکید بر اجرای دقیق و کامل مصوبات ۹ماده ای شورای عالی آب استان در اصفهان و چهار محال و بختیاری خاطر نشان کرد: عدالت در برداشت آب کشاورزی باید محقق شود. اگر در این شرایط خودمان به هم رحم نکنیم، نباید از بقیه انتظاری داشته باشیم.

ابوترابی در پایان سخنان خود اشاره ای هم به بیست شهید مدافع حرم شهرستان نجف آباد داشت و افزود: مثل دوران دفاع مقدس، نجف آباد بیشترین شهید را در مقایسه با جمعیت خود داشته است. بدون این شهدا و مجاهدت مدافعان حرم، دهها برابر باید هزینه مادی و انسانی در محدوده مرزهای جغرافیایی ایران برای مقابله با جنگ های نیابتی پرداخت می کردیم.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.