تلاش بی فایده برای بازگشت برجام

خانه ملت:ابوالفضل ابوترابی با یادآوری مباحث پرامون مذاکره یا عدم مذاکره با آمریکا جهت اقناع دولتمردان آمریکایی و بازگشت به برجام، گفت: از یک سو باید منافع و معایب برجام بررسی شود و در مرحله بعد پیشنهاداتی چون مذاکره با مخالفان لغو برجام در آمریکا مورد توجه و ارزیابی قرار گیرد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه در ارزیابی منافع و معایب برجام، شاهد اتفاقات هستیم که کفه معایب این ترازو را سنگین‌تر می‌کند. ما در دو سال نخست بعد از تصویب برجام و پیش از روی کار آمدن ترامپ هم شاهد تغییر در سیاست‌های آمریکا نسبت به ایران نبودیم.

وی افزود: علاوه بر این در دوران بعد از برجام هیچ رونق اقتصادی در کشور ما حاصل نشد و منفعتی به موجب امضای توافق هسته ای به مردم نرسید، چراکه طرف‌های مقابل به وعده‌های خود عمل نکردند، بنابراین با وجود مذاکره با مخالفان لغو برجام نمی‌توان شاهد ایجاد تحول در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی و داخلی ایران بود.

ابوترابی معتقد است: با وجود برگشت اوباما به دولت آمریکا هم نمی‌توانیم شاهد کسب منافع به موجب برجام باشیم. در این توافق تضمین‌های عملی برای تحقق وعده‌ها مورد توجه قرار نگرفته بود لذا با این شرایط و با وجود بی‌تعهدی آمریکا نمی‌توان به مذاکره مجدد یا رایزنی خوش بین بود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران به موجب برجام نتوانست پول‌های بلوکه شده در غرب را آزاد یا اقدامات عمرانی خاص انجام دهد، در این شرایط حتی شرکت‌هایی به ایران آمدند و با ما قرارداد بستند اما هیچ سود و منفعتی برای ما حاصل نشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.