ابوالفضل ابوترابی

رئیس‌جمهور قدرت برکناری شریعتمداری را ندارد

مهر: ابوترابی گفت: رئیس‌جمهور به جای نگاه به عملکرد شریعتمداری وابستگی‌های حزبی را در نظر می‌گیرد و به دلیل اینکه وی رئیس ستاد انتخاباتی‌اش بوده است قدرت کنار گذاشتن او را ندارد.

ابوالفضل ابوترابی افزود: محمد شریعتمداری دو بار به مجلس دهن کجی کرد و در جلسات کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای بررسی استیضاح حضور نیافت.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس ادامه داد: آقای شریعتمداری به شدت در وزارت صنعت، معدن و تجارت ضعیف عمل کرده است و فرصت طلایی جذب سرمایه های خرد در پیش فروش خودرو و تبدیل آن به کارخانه‌های بزرگ خودروسازی را به دلیل ضعف مدیریت از دست داد.

عضو کمیسیون شوراها و سیاست داخلی در مجلس شورای اسلامی افزود: شریعتمداری می توانست نقدینگی سرگردان را با پیش فروش خودرو و در قالب سرمایه‌گذاری در تولید جذب کند اما نتوانست این سیل ویرانگر نقدینگی را به حرکت بزرگی برای عمران و آبادانی کشور بدل کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اضافه کرد: در کشور قحط الرجال نیست و شریعتمداری نیز به درد وزارت کار نمی خورد و انشاءالله رای اعتماد نخواهد گرفت. باید افراد جدیدی را به بدنه مدیریتی کشور وارد کرد.

وی با ابراز تاسف از حلقه مدیریتی محدود اطراف رئیس جمهور گفت: متاسفانه فرد ضعیفی که امتحان خود را پس داده است و دارای چابکی، شجاعت و ریسک پذیری نیست از سوی رئیس‌جمهور برای وزارت رفاه معرفی خواهد شد و این وزارتخانه را نیز زمین می‌زند.

ابوترابی تاکید کرد: رئیس‌جمهور باید به سراغ جوانان، افراد پرکار و پرتلاش برود نه مثل شریعتمداری که دیگر حال کارکردن ندارد.

1 پاسخ
  1. علی
    علی گفته:

    با سلام : وقتی مجلس این قدرت را دارد که به وزیر ناتوان رأی ندهد، چرا به دولت خرده می گیرد و خود را تبرئه می کند . اقای روحانی باید با این همه مشکلات که توسط وزرای نا توان و نا کارآمد برای کشور به وجود آمده دست از سر افرادی که آزمایش خود را پس داده اند دست بردارد و شایسته گزینی کند ( نخبه ، متخصص ، با تقوا ، شجاع ، اهل ریسک معقول، کار آمد و دارای نیرو و نشاط جوانی ) و اشخاصی توانمند برای دوران جنگ اقتصادی به مجلس معرفی نماید. (به جای منافع شخصی به فکر منافع ملی باشید و قبل از آنکه مردم صبرشان لبریز شود چاره ای بیاندیشید ) تفکروا یا اصحاب در خواب غفلت. ( در آمد ثابت اکثر اقشار جامعه و سه برابر شدن قیمت کالاها، مشکل و بحران نیست بلکه یک فاجعه است )

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.