اصلاح قوانین حوادث و جرایم را کاهش می دهد

ایمنا:ابوترابی با اشاره به حجم بالای پرونده های قضایی و عملیات های نیروی انتظامی اظهار کرد: حجم بالای پرونده های قضایی، حوادث و جرایم زیبنده نظام و جامعه جمهوری اسلامی نیست و باید برای پیشگیری و کاهش این اتفاقات اقدام اساسی انجام شود.

وی افزود: اصلاح قوانین در مجلس و فعالیت های فرهنگی و پیشگیرانه، حوادث و جرایم را در کشور کاهش می دهد که نمونه این اقدامات را در بخش های مختلف از جمله اصلاح قانون چک و اقدامات فرهنگ سازی برای استفاده از کمربند ایمنی شاهد بوده ایم.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی در کاهش حوادث جاده ای و ترافیکی، تصریح کرد: ۱۶ هزار کشته در تصادفات آمار بالایی است که با فعالیت های موثر فرهنگی قادر به کاهش این آمارها خواهیم بود.

ابوترابی با اشاره به پیامدهای پس از تصادفات خاطرنشان کرد: پس از وقوع یک حادثه تصادف، هزینه های زیادی همچون اورژانس، عملیات های امدادی، پوشش خدمات، پرونده های قضایی و… به جامعه تحمیل می شود.

وی گرایش به مواد مخدر را از دیگر مشکلات اجتماعی دانست و تصریح کرد: اعدام قاچاقچیان عرضه مواد مخدر را به صفر نمی رساند و باید فعالیت های آموزشی و فرهنگی برای آگاهی بخشی انجام و تقاضا برای مردم مخدر کاهش یابد.

ابوترابی یادآور شد: در موضوع مواد مخدر نیاز به اصلاح قوانین و ایجاد شرایط سخت برای قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر است و مجلس شورای اسلامی باید برای سلامت اجتماعی تلاش بیشتری داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.