ابوالفضل ابوترابی

بیماری اقتصاد، دلیل اصلی نوسان ارزی

ایمنا: نماینده مردم در مجلس گفت: در شرایط بیماری اقتصادی قرار گرفته ایم به طوری که مانند بیماری که علائم حیاتی اش ناگهان کم و زیاد می شود، شاخصه های اقتصادی کشور همچون قیمت ارز نیز با نوسانات شدید مواجه است.

ابوالفضل ابوترابی  با اظهار امیدواری برای ادامه روند کاهش قیمت دلار بیان داشت: اصل موضوع همان بیماری اقتصادی کشور است ولی در این میان برخی دیگر از عوامل همچون نمایش اقتدار کشور در قالب حمله موشکی سپاه، نمایش عزم قوه قضاییه در برخورد با مفاسد اقتصادی، جدی شدن عزم دولت برای کاهش قیمت دلار، تصمیمات اقتصادی سران سه قوه و حمله پهبادی یمنی ها به فرودگاه دبی و فرار سرمایه ها از این کشور نیز در کاهشی شدن نرخ دلار موثر بوده اند.

ابوترابی از جنگ روانی ایجاد شده در فضای مجازی برای کاهش اقبال عمومی به دلار و تعدیل قیمت آن به عنوان دیگر عامل موثر در این خصوص نام برد و اظهار داشت: معتقدم طرح موضوع FATF در این زمینه تاثیری نداشته چون تعیین تکلیف آن در کمتر از پنج ماه آینده امکان پذیر نخواهد بود. این امکان وجود دارد که مجلس مثل گذشته آن را مسکوت گذاشته یا حتی تصویب نکند و حتی در صورت عبور از مجلس نیز به احتمال بسیار قوی در شورای نگهبان رد خواهد شد.

 

1 پاسخ
  1. علی
    علی گفته:

    با سلام : بن سلمان که دست پرورده و دست نشانده آمریکا است ، دارد تمام ثروت عربستان را به جیب آمریکا و اسرائیل و کشورهای اروپایی که به او سلاح می فروشند می ریزد. ثروتی که باید برای ترویج اسلام ناب محمدی هزینه شود، دارد برای کشتن مردم مظلوم یمن و ترویج تفکر خرافی وهابیت و ترویج آن هزینه می شود. جهان اسلام باید جلوی این جنایت و تاراج ثروت مسلمین را بگیرد. قطع صادرات نفت عربستان توسط شکیک موشکهای یمنی به مراکز تولید و صدور نفت عربستان می تواند آمریکا را از ثروت باد آورده محروم و عربستان را تسلیم خواسته ها مردم یمن نماید . قطع صدور نفت عربستان می تواند قیمت نفت را تا ۱۵۰ دلار افزایش دادده و نفت ایران با درخواست جهانی و مقدار و قیمت بالا به فروش رود .
    ( قطع صدور نفت عربستان پاشنه آشیل آل سعود و وهابیت خائن به اسلام و مسلمین است )

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.