ابوالفضل ابوترابی

FATF مشکلات اقتصادی را حل نخواهد کرد

تسنیم: ابوالفضل ابوترابی با بیان اینکه FATF نیز همانند برجام برای مردم ایران نتیجه ای نخواهد داشت، گفت: FATF همانند گره کوری است که ما به جای اینکه مشکلاتمان را درونی حل کنیم دست به گریبان FATF شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه عمده مشکلات ما داخلی است، تصریح کرد: یعنی ۷۰ درصد مشکلات مان به ساختارهای غلط اداری، سیستم نظام بانکی غلط و وضعیت نامناسب مالیات بر می گردد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اظهار داشت: بزرگترین و عمیق ترین و طولانی ترین رکود بعد از جنگ جهانی دوم در کشور ما از زمانی که صحبت از برجام شد و ۶ سال کشور را معطل خودش کرد، تحقق پیدا کرد.

وی گفت: FATF به مراتب خطرناک تر و بدتر است به این صورت که ما داریم تمام مطالبمان را در اختیار بیگانگان قرار می دهیم به خصوص در حال حاضر که رئیس FATF هم یک آمریکایی است که در خزانه داری آمریکا مسئول تحریم جمهوری اسلامی ایران بوده است.

ابوترابی با ذکر اینکه FATF مشکلات اقتصادی ما را به هیچ عنوان حتی سر سوزنی حل نخواهد کرد، متذکر شد: با پیوستن به FATF ما تمام مطالباتمان را به راحتی در اختیار بیگانگان قرار می دهم بطوریکه مفرهای فرار و دور زدن تحریم را با دست خودمان داریم در اختیار آنها قرار می دهیم.

وی در خاتمه به افراد و شخصیت های که به ظالمانه در مجامع غربی مورد تحریم قرار می گیرند، اشاره کرد و گفت: با پیوستن به FATF باید در داخل هم آن را رعایت کنیم، در حال حاضر ۲۲۰ شخصیت حقیقی و حقوقی هستند که اگر به FATF بپیوندیم باید اینها را هم مورد تحریم قرار دهیم از جمله چند کانال صدا و سیما، سپاه، بنیاد مستضعفان، چند بانک و مراکز متعدد دیگر.

1 پاسخ
  1. علی
    علی گفته:

    با سلام : قرار دادن اطلاعات مهم کشور در اختیار شیطان بزرگ نتیجه ای جز پشیمانی ندارد . باید کسانی که موافق پیوستن ایران به این قرار داد هستند رای خود را شفاف بدهند و مسئولیت پاسخگویی نتایج منفی آن را بپذیرند . این قرار داد ممکن است یک مشکل را حل کند اما چندین مشکل اساسی برای کشور ایجاد خواهد کرد . در نهایت ضرر و زیان آن بیش از منفعت آن است .

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.