ابوالفضل ابوترابی

طرح گردش آب در زاینده رود

ایرنا: استاندار اصفهان هفته گذشته پیش از تدوین طرح گردش و برقراری جریان آب در رودخانه زاینده رود با اجرای ۵۲ کیلومتر لوله گذاری و استفاده از حداقل منابع آبی موجود و پساب تصفیه شده در استان خبر داد که در آن سهم آب هر شهرستان واقع در مسیر رودخانه در سال هایی که محدودیت آبی وجود دارد، از طریق لوله انتقال می یابد.
ابوالفضل ابوترابی در این خصوص معتقد است:طرح انتقال حداقل منابع آبی و پساب تصفیه شده ظرفیت خوبی است تا بتوانیم مشکل ریزگردها، زاینده رود و حفاظت از آثار تاریخی و باستانی را که از اهمیت بالایی برخوردار است را رفع کنیم.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، طرح را یک ایده خوب ارزیابی کرد و اظهارداشت :
این طرح نیاز به کارشناسی بیشتر دارد. در مجموع برای این طرح هرچه قدر هزینه شود ارزشمند است چون روی زاینده رود، سفرهای زیر زمینی و چاه های آب اثر مثبت و خوبی می گذارد.

1 پاسخ
  1. علی
    علی گفته:

    با سلام : در این شرایط بحران آب هرگونه هدر دادن آب کار صحیحی نیست . رها سازی آب در بستر زاینده رود چه با لوله گذاری و چه پساب تصفیه شده که می تواند مستقیماً در کشاورزی و صنعت و ایجاد اشتغال استفاده بهینه شود به نوعی هدر دادن آب است . برای جاری کردن اب در زاینده رود باید طرحی نو به کار برد تا از هدر رفت اب در این شرایط بحرانی اب جلو گیری شود و این اب مستقیمآ در کشاورزی صنعت استفاده گردد. پیشنهاد : « حد فاصل باغ پرندگان تا پل بزرگمهر کف رودخانه زاینده رود با سیمان و ایزوگام عایق بندی شود و رنگ ابی با ماندگاری بالا روی آن زده شود و توسط چندین پمپاژ متوالی در این مسیر آب در رودخانه جریان یابد و از مقداری آب ثابت، جریان آب در رودخانه ایجاد گردد »

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.