بیماری و قحطی، نتیجه ارسال سلاح به یمن

خبرگزاری خانه ملت:رئیس فراکسیون حقوق بشر در مجلس گفت: سازمان ملل با دریافت پول، محکومیت قبلی عربستان در زمینه کشتار کودکان را حذف کرد و این ننگ را در حافظه تاریخی جهان باقی گذارد.

ابوالفضل ابوترابی در خصوص وضعیت نابه سامان غذایی و دارویی مردم و کودکان یمنی، اظهار داشت: متاسفانه جوامع بشری که ادعای صیانت از حقوق بشر را دارند، بدترین ظلم‌ها را علیه مردم یمن انجام داده و سلاح های کشتار جمعی در اختیار عربستان می گذارند.

وی افزود: مراجع بین‌المللی باید کشورهایی که سلاح نظامی در اختیار عربستان قرار می‌دهند را مورد مجازات قرار دهند و حتی با عنوان جنایت‌های جنگی باید با این کشورها و عربستان برخورد شود.

ابوترابی ادامه داد: بعضی از این سلاح‍‌ ها در لیست ممنوعه هستند که از جمله آن‌ها میتوان به بمب خوشه‌ای و بمب‌های فسفری اشاره کرد، کشورهایی که دم از حقوق بشر می‌زنند علاوه بر در اختیار قراردادن سلاح‌های نظامی، اجازه ارسال دارو و مواد خوراکی به مردم یمن را نمی‌دهند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌های غذایی و دارویی که کشورها علیه یمن برقرار کرده‌اند و شعاری که در حمایت از حقوق بشر سر می‌دهند، مفهوم حقوق بشر را از درون تهی می‌کند،متاسفانه برخی کشورها با این کارنامه‌ای که در زمینه حمایت از عربستان دارند، از آزادی‌های مدنی و حقوق بشر دم می‌زنند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که راهکار حلا مشکل یمن، راه حل سیاسی است، بیان کرد: از نظر ایران، مردم باید انتخاب کنند که چه حکومتی در این کشور استوار باشد، در سوریه نیز ایران با رها بر این شیوه تاکید کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.