ابوالفضل ابوترابی

کاهش فساد با اجرای دولت الکترونیک

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به تحقق دولت الکترونیک می تواند فرآیندها را تسریع کند، گفت: در واقع کاهش زمان رسیدگی به موضوعات و پرونده های مختلف و همچنین کوتاه شدن فرآیندهای بررسی امور می تواند از بروز زمینه فساد در ادارات و جامعه جلوگیری کند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این بین باید اذعان کرد که مولفه شفافیت می تواند دستاورد طرح دولت الکترونیک باشد که این ویژگی دارای اهمیت دوچندان در شرایط کنونی کشور محسوب می شود.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در مشکلاتی که در بازار ارز بوجود آمد، سبب سوء استفاده برخی افراد را فراهم کرد اما با ایجاد شفافیت و مشخص کردن اسامی افرادی که ارز دریافت کرده بودند سریعا حواشی این بازار خاتمه یافت که بیانگر اهمیت تحقق دولت الکترونیک است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین باید یادآور شد که اجرای طرح دولت الکترونیک نیازمند فراهم شدن بستر شبکه ملی اطلاعات است؛ از این رو امیدواریم دولتمردان نسبت به محقق شدن این موضوع اهتمام جدی داشته باشند زیرا تاکنون از دولت ها کوتاهی مشاهده شده است.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها خاطرنشان کرد: به عنوان مثال امروزه برخی شرکت ها ارزگرام را ایجاد کرده اند و در حال فعالیت برای جلب و جذب افراد هستند؛ پول الکترونیک مذکور در شرایط تحریم کنونی تهدید جدی محسوب می شود و این مهم در حالیست که اگر دولت الکترونیک اجرایی شود حتما فضای مجازی کشورمان نیز می تواند در عرصه بومی فعالیت کند و خطرات جدی خارجی کمتر در کمین جامعه قرار بگیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.