ابوالفضل ابوترابی

لزوم رعایت مصوبات شورای عالی آب

نماینده مردم در مجلس گفت: بایستی به موضوع آب نگاهی ملی داشت و انتظار داریم که استان های همجوار اصفهان، مصوبات شورای عالی آب کشور در خصوص حق آبه زاینده رود را رعایت کرده و طبق برنامه مشخص شده از منابع موجود برداشت داشته باشند.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به وجود معضل آب در بیشتر نقاط استان گفت: در خصوص شهرستان نجف آباد با توجه به تخصیص ۵۴۰ لیتر در ثانیه به شبکه علاوه بر ظرفیت مخازن ویلاشهر و یزدانشهر، در حال حاضر مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی اضافه کرد: در افق بلند مدت تزریق چند ماه در سال از پساب تصفیه خانه فاضلاب شهرهای مختلف حوزه انتخابیه به سفره های آب زیر زمینی به منظور جبران تاثیر نامطلوب قطع جریان رودخانه چشمه مرغاب و تاثیر آن بر قنات ها و چاه های پایین دست، پیش بینی شده است.

اشاره به پیشرفت پنجاه درصدی طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران توسط بخش خصوصی و با ظرفیت یک میلیون متر مکعب در سال آخرین مطلبی بود که عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان آن خاطر نشان کرد: به نظر می رسد به جای ورود حجم گسترده ای از آب های شیرین فلات مرکزی به خلیج فارس و هزینه قابل توجه برای بازگرداندن این منابع به داخل کشور، بهتر باشد که مازاد بر مصرف آب در فلات مرکزی را به نقاط دیگر انتقال داده و در جنوب اقداماتی مانند شیرین کردن آب را انجام دهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.