ابوالفضل ابوترابی

ورود مجلس به بحث اجاره خانه‌های خالی

ایرنا: ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اعلام کرد: طرحی را آماده کرده ایم که بر اساس آن مالکان باید خانه های خالی را اجاره دهند، در غیر این صورت مردم در سامانه ای که طراحی شده است، اطلاع رسانی می کنند کدام خانه یا آپارتمان در اطرافشان خالی است.
نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس یادآوری کرد: در ابتدای انقلاب، شورای عالی انقلاب الزام به اجاره دادن خانه های خالی را تصویب کرد اما این طرح عملیاتی نشد، در حالی که در کشورهای پیشرفته مثل فرانسه این الزام را در قوانین دارند.
وی گفت: بر پایه این طرح دادستان هر منطقه برای راستی آزمایی، کارشناس رسمی می فرستد و پس از معاینه کارشناسی محل نسبت به انعقاد قرارداد یک ساله و اجاره ملک اقدام می شود.
ابوترابی گفت: ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن خالی در کشور داریم که سه برابر بیشتر کشورهای توسعه یافته است.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تاکید کرد امروز با مشکل مسکن خالی و احتکار آن روبروییم و شاهد بالا رفتن اجاره خانه ها هستیم؛ در حالی که خانه های خالی زیادی در کشور وجود دارد.
وی بیان داشت: در پروژه عظیم مسکن مهر ۲میلیون و ۵۰۰ هزار خانه ساخته شد که این رقم معادل مسکن های خالی کشور است.
ابوترابی درباره طرح تهیه شده، اضافه کرد: در حال جمع آوری امضاهای این طرح هستیم و بزودی در مجلس بررسی می شود.
سیزدهم مردادماه نیز سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح مالیات بر عایدی مسکن و زمین خبر داد که با ۸۰ امضا تقدیم هیات رییسه پارلمان شد.

1 پاسخ
  1. علیرضا سروری
    علیرضا سروری گفته:

    یا سلام : مالیات اجاره را قطع کنید و به جای آن مالیات مضاعف بر خانه های خالی را وضع کتید تا افراد تشویق شوند خانه های خالی را اجاره دهند. اخذ مالیات هم از مؤجر و هم از دارندگان خانه های خالی ظلم است . برای کنترل قیمت زمین ؛ مسکن ؛ رهن و اجاره منازل لازم است شهرداری ها یک دایره کارشناسی ایجاد کنند تا قیمت زمین ؛ مسکن؛ رهن و اجاره توسط بنگاههای مسکن به صورت غیر کارشناسی و دلخواه تعیین نشود و مردم برای قیمت گذاری این موارد به دایره کارشناسی شهرداری مراجعه کنند.

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.