قانونی برای تجمعات قانونی

خبرگزاری خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی در خصوص طرح اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی، اظهار داشت: طرح اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی را در کمیسیون شوراها تهیه کرده‌ام ولی به دلیل آنکه ۳ طرح دیگر در این زمینه توسط نهادهای دیگر نیز در حال تهیه است، تقاضا کرده‌ام که ۳ ماه طرح من مسکوت بماند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقای مازنی نماینده تهران در مجلس طرح ۲ فوریتی را در راستای اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی تهیه کرده است، بیان کرد: شورای عالی امنیت ملی نیز در این زمینه کارهای خوبی را انجام داده است، همچنین وزارت کشور نیز طرحی تهیه کرده و حدود ۱۰ نقطه را در تهران برای تجمعات در نظر گرفته است.

وی افزود: معتقدم که همه این طرح‌ها باید در یک جا متمرکز شود، هنوز کار طرح‌های وزارت کشور و شورای عالی امنیت ملی تمام نشده و در مورد طرح ۲ فوریتی آقای مازنی نیز تصمیم‌گیری نشده است، به همین دلیل فرصت ۳ ماهه‌ای را تقاضا کردیم تا در مورد ۳ طرح دیگر نیز در کارگروه کمیسیون شوراها تصمیم‌‎گیری شود.

ابوترابی در تشریح جزئیات طرح اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی که خود در کمیسیون شوراها تهیه کرده است، گفت: طرح ما با محوریت مجلس است، اگر مردم در مقابل مجلس تجمع کنند ولی توجهی به اعتراضات مردم نشود، هیچ ارزشی نخواهد داشت.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح ما، مسئولان مجلس شورای اسلامی باید به تناسب تعداد تجمع کنندگان در جمع مردم حضور یابند و به صورت زنده در خبرگزاری خانه ملت، منعکس شود.

عضو فراکسیون نمایمدگان ولایی مجلس بیان کرد: ضمانت اجرای این طرح این است که موضوع اعتراضی مردم در خبرگزاری خانه ملت درج شده و زمان بندی برای رسیدگی به اعتراض مردم نیز باید درج شود و پایش انجام گیرد که تا چه میزان خواسته‌های مردم مورد توجه قرار گرفته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.