طرح داوطلب بسیجی، متوقف نمی شود

باشگاه خبرنگاران جوان:ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور  در واکنش به مخالفت سازمان نظام وظیفه با طرح جدید مجلس برای تغییر شیوه اجرای خدمت سربازی گفت: بررسی این طرح با وجود مخالفت آنها متوقف نمی شود، ما همچنان این طرح را به صورت قانونی در خانه ملت پیش می بریم.

وی تصریح کرد: ما در جلسات بررسی طرح تغییر شیوه اجرای نظام وظیفه در مجلس، از مسئولان این سازمان دعوت کردیم تا پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کنند.

ابوترابی اظهار کرد: اکنون بیش از دو میلیون سرباز فراری در کشور داریم که براساس قانون مجرم هستند، چگونه می شود اشخاص متهم آزادانه در جامعه زندگی کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه اکنون سپاه پاسداران توانسته در امر سربازگیری اختیاری در کشور موفق عمل کند، افزود: سپاه بویژه در استان های مرزی مانند سیستان و بلوچستان و کردستان توانسته با جذب داوطلب بسیجی از بومی های همان استان ها  موفق عمل کند و سربازها بسیار با انگیزه و علاقه کار می کنند.

وی بیان کرد: بحث مالی طرح  تغییر شیوه اجرای خدمت سربازی کاملا دیده شده است، افرادی که سربازی نرفته و می خواهند به خارج از کشور رفته یا مستخدم دولت شوند باید سه برابر مبلغی که ستاد کل نیرو های مسلح برای یک سرباز هزینه می کند را پرداخت کنند که این پول به عنوان حقوق برای سربازان داوطلب در نظر گرفته می شود.

ابوترابی گفت: اکنون طرح داوطلب بسیجی در کارگروهی در کمیسیون شوراها و امور داخلی در حال بررسی است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.