طرح داوطلب بسیجی، متوقف نمی شود

باشگاه خبرنگاران جوان:ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور  در واکنش به مخالفت سازمان نظام وظیفه با طرح جدید مجلس برای تغییر شیوه اجرای خدمت سربازی گفت: بررسی این طرح با وجود مخالفت آنها متوقف نمی شود، ما همچنان این طرح را به صورت قانونی در خانه ملت پیش می بریم.

وی تصریح کرد: ما در جلسات بررسی طرح تغییر شیوه اجرای نظام وظیفه در مجلس، از مسئولان این سازمان دعوت کردیم تا پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کنند.

ابوترابی اظهار کرد: اکنون بیش از دو میلیون سرباز فراری در کشور داریم که براساس قانون مجرم هستند، چگونه می شود اشخاص متهم آزادانه در جامعه زندگی کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه اکنون سپاه پاسداران توانسته در امر سربازگیری اختیاری در کشور موفق عمل کند، افزود: سپاه بویژه در استان های مرزی مانند سیستان و بلوچستان و کردستان توانسته با جذب داوطلب بسیجی از بومی های همان استان ها  موفق عمل کند و سربازها بسیار با انگیزه و علاقه کار می کنند.

وی بیان کرد: بحث مالی طرح  تغییر شیوه اجرای خدمت سربازی کاملا دیده شده است، افرادی که سربازی نرفته و می خواهند به خارج از کشور رفته یا مستخدم دولت شوند باید سه برابر مبلغی که ستاد کل نیرو های مسلح برای یک سرباز هزینه می کند را پرداخت کنند که این پول به عنوان حقوق برای سربازان داوطلب در نظر گرفته می شود.

ابوترابی گفت: اکنون طرح داوطلب بسیجی در کارگروهی در کمیسیون شوراها و امور داخلی در حال بررسی است.

3 پاسخ
 1. علیرضا سروری
  علیرضا سروری گفته:

  با سلام : نظام سربازی اجباری دیگر در دنیا منسوخ شده و در جنگها و حفاظت از کشور کارساز نیست . با پیشرفت ادوات و تسلیحات نظامی ( جنگ هوایی و موشکی ) نیاز به نیروی نظامی متخصص ، توانمند و علاقه مند که داوطلب خدمت در ارتش باشد می باشد . با دو میلیون سرباز فراری و مجبور کردن آنها به پرداخت جریمه اجباری فقط مشکل بچه پولدارها حل می شود . و بحث تبعیض بین فقیر و غنی پیش می آید که زیبنده نظام سلامی نیست. لذا دولت باید خدمت اجباری سربازی را لغو و نیروی نظامی متخصص ، توانمند و علاقه مند با استخدام در ارتش و سپاه پاسداران را جایگزین آن نماید. هزینه آن را درآمد نفت و گاز و معدن و مالیات(بودجه عمومی ) پرداخت نماید . ( به قول فردوسی : که یک مرد جنگی به از صد هزار [ سرباز فراری و متنفر از جنگ ] ) تفکروا یا کارگزاران ..

  پاسخ دادن
  • رضا
   رضا گفته:

   عزیز دل برادر اینا نیروی مفت واسه بیگاری کشیدن میخان نه سربازی واسه دفاع چرا هیچکس نمیفهمه بابا مگه امام علی نمیگه کسی که به زور و اجبار با تو به صحنه نبر بیاید غیبتش بهتر از حضورش است

   پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.