رئیس جمهور پاسخگو باشد

فارس: نماینده مردم در مجلس گفت: طرح سؤال نمایندگان از رئیس جمهور این شرایط را ایجاد می‌کند که رئیس‌جمهور پشت تریبون قرار گرفته و توضیحاتی از دلایل رویدادهای اخیر ارائه کند.

ابوالفضل ابوترابی در رابطه با امضای طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس اظهار داشت: مردم توقع دارند رئیس‌جمهور با مردم صحبت کند، حرف ما نمایندگان این است که روحانی با مردم حرف بزند و امید بدهد، از اقدامات انجام شده بگوید و همکاری لازم از سوی سایر قوا را مطرح کند تا به کمک هم مدیریت بهتری در کشور شاهد باشیم.

وی افزود: قبل از طرح سوال، ۱۸۷ نماینده از رییس جمهور خواستند بدون آنکه این طرح به هیات رییسه برود خود ایشان به میان نمایندگان بیایند و گزارشی از اوضاع کشور را ارائه کنند که ایشان این کار را نکرد و به نظر من این یک بی‌احترامی بزرگ به مجلس بود و باعت دلخوری بسیاری از نمایندگان شد.

ابوترابی گفت: عدم‌کفایت سیاسی در قانون اندیشیده شده ولی در شرایط فعلی نمی‌خواهیم کار به آنجا برسد و قصد ما کمک به دولت است.

نماینده نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح پیشنهاد مذاکره بدون قید و شرط رئیس‌جمهور آمریکا عنوان کرد: ترامپ کسی است که هنوز از جلسه با رئیس‌جمهور کره شمالی خارج نشده، با گستاخی تمام گفت ممکن است که ۶ ماه آینده همین توافق و قرارداد را لغو کند.

وی تصریح کرد: چنین شخصیتی که نه نسبت به حرف خودش تعهد دارد نه به امضای مسؤولان قبلی کشورش توجهی می‌کند، مذاکره با چنین فردی جز خفت و خواری نیست و نه تنها وضعیت ما را بهتر نمی‌کند بلکه امنیت‌مان را هم از دست می‌دهیم و شرایطی مشابه با افغانستان پیدا می‌کنیم.

ابوترابی خاطرنشان کرد: عمده مشکلات اقتصادی موجود ما داخلی است و به نظرم نقش عوامل خارجی کمتر از ۳۰ درصد است، به همین دلیل غیرممکن است که مذاکره با آمریکا وضعیت اقتصادی را بهبود ببخشد؛ اگر مشکلات داخلی حل شوند ایران به یک ابرقدرت تبدیل می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.