برگشت ۱۵۰ میلیارد تومان چک در سال

تسنیم: ابوترابی گفت: از آنجا که نمایندگان خواهان بررسی طرحی با محوریت اقتصادی برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور بودند از این رو طرح اصلاح قانون چک اقدامی در این راستا بوده و باید در دستورکار قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه یکی از معضلات اساسی کشور  در بحث کسب و کار موضوع چک است، خاطرنشان کرد: یکی از عواملی که نقدینگی کشور را به این روز انداخته است چک‌های برگشتی است.

ابوترابی همچنین با بیان اینکه  متاسفانه اولین موضوعی که جرائم غیرعمد و زندانیان بسیاری را درگیر کرده است، موضوع چک است، گفت: قانون چک در کشور، ۱۵ سال پیش اصلاح شده و با توجه به مشکلاتی که اکنون برای اقتصاد ایجاد کرده است، باید دوباره مورد بازنگری قرار بگیرد.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون با تاکید بر اینکه در طول یک ماه  یک و نیم میلیون چک برگشتی در کشور صادر می‌شود، تصریح کرد: مبالغ چک‌های برگشتی در سال بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان است.

ابوترابی با بیان اینکه چک‌های برگشتی کسب و کار سالم را تهدید می‌کند، گفت: با هدف بهبود وضعیت اقتصادی کشور باید ساز و کار قانون دسته چک مورد بازنگری قرار بگیرد که در شرایط فعلی می تواند تا حدودی به بهبود وضعیت اقتصادی نیز کمک کند.

عضو کمیسیون شوراها در مجلس با بیان اینکه با اصلاح قانون چک مراجعه به دستگاه قضا نیز کاهش خواهد یافت، افزود: امید است نمایندگان با رأی مثبت به تغییر اولویت دستورکار مجلس به این موضوع مهم در راستای بهبود وضعیت اقتصادی گام بردارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.